На заміну Італії: Куди поїхати на відпочинок, коли в світі лютує коронавірус

Порожні номери готелів, десятки скасованих рейсів, тури нижче собівартості – паніка довкола коронавірусу серйозно вдарила по світовому туризму. Але це можна обернути собі на користь і здійснити подорож своєї мрії, на яку раніше не було часу чи грошей

На заміну Італії: Куди поїхати на відпоч…

 

 

Допоки європейська криза продовжує наростати, а уряди країн впроваджують все нові обмеження, скніє туристична галузь. Першими жертвами стали авіалінії, польоти в низку європейських країн заборонені, в інші – не рекомендовані. Та і самі пасажири все частіше відмовляються від подорожей, зокрема тому, що все важче знайти країну, у якій спалаху коронавірусу все ще не виявили.

Читайте також - Куди поїхати від коронавірусу: ТОП-10 країн, в яких ще нема COVID-19

Страждають туроператори та агенти, готелі та ресторани/кафе, зокрема ті, що розраховані саме на туристів. Особливо драматично нині виглядають справи у Азії - з приблизно 150 мільйонів поїздок китайців за кордон, 90% припадає саме на азіатські країни і вони являють собою вирішальний економічний фактор для туризму у регіоні. Японія постраждала чи не найбільше. Там гості з Китаю в 2018 році склали близько чверті від 32 мільйонів іноземних гостей.

Тим часом індонезійський острів Балі оголосив, що вже скасовано 40 000 бронювань готелів. Туризм у Таїланді побоюється зниження на 6 мільйонів гостей в цьому році (це на 16% менше, у порівнянні з минулим)

Деякі невеликі підприємства, такі як сувенірні магазини, готелі і туроператори, вже змушені були закритися або взяти тимчасову "відпустку".

Влада деяких країн активно намагається врятувати туристичний бізнес – принаймні на національному рівні. Китай, Сінгапур і Таїланд оголосили про податкові пільги і фінансової допомоги. В'єтнам і Австралія хочуть залучати в країну туристів з інших регіонів за допомогою візових пільг і маркетингових кампаній. 

А що ж в Україні? Як почувається туристична галузь нині у нас та які тури пропонують оператори з поправкою на "коронавірусні обставини" і помірний рівень панікерських настроїв?

У нас, незважаючи на відсутність рекомендацій ВООЗ щодо призупинки сполучення з Італією, рейси туди значно порідшали. 

SkyUp з 5 березня тимчасово зупинив польоти до Турина – міста, де нині зростає кількість заражених новим коронавірусом. Ryanair заявила про скасування близько 25% рейсів до Італії з 17 березня по 8 квітня. Wizz Air намагається перенести більшість рейсів на пізніші дати.  МАУ зменшить кількість рейсів до 16 країн, зокрема Італії, Швейцарії, Греції, Німеччини, Ізраїлю, Іспанії, Великобританії, Литви, Азербайджану, Туреччини, Польщі, Угорщини, Австрії, Чехії, Фінляндії, Данії, а також другу частоту окремих внутрішніх рейсів в межах України.

Також авіакомпанія почала пропонувати безкоштовну можливість змінити дати вильоту. 

Нет описания фото.

Журналіст Depo.ua звернувся у кілька туристичних агенств як за офіційними коментарями, так і в якості звичайного клієнта, запитуючи про стан галузі і можливості сімейного відпочинку у найближчі кілька тижнів за одним з європейських напрямків. Мовляв, мріяли про Італію, але ж летіти туди зараз не варто. Що тепер порадите? Одразу зазначимо, що більшість опитаних турагентів і туроператорів від офіційного коментаря ніби і не відмовлялися, але переадресовували питання керівництву, яке "згодом прокоментує",   чи обіцяли перетелефонувати через деякий час. Мусимо констатувати, що цей час поки так і не настав.

В приватній розмові спеціалісти з туризму радили теплі краї, зокрема - Африку і Туреччину, хоча і Європу теж радили, хіба що, подалі від Італії. До речі,  якщо не акцентувати на коронавірусі і запитати про вартість італійського туру, далеко не всі попереджають про небезпеку коронавірусу і радять інші напрямки.

Хоча чи варто їх за це засуджувати? Туристичний бізнес, як і будь-який інший, намагається вижити.  Як пояснив для Depo.ua власник однієї з туристичних агенцій, Сергій Вікарчук, туристичні оператори викупили блоки місць, оплатили трансфер та авіаквитки, і тому нині несуть колосальні збитки – пропозиція у рази перевищує попит, який впав рекордно низько.

"Все дуже погано. До прикладу, тур на Занзібар коштує 549 доларів. Це тиждень проживання, зі сніданками, перельотом. Дуже дешево. Лише уявіть, які збитки несуть туристичні оператори, якщо вони готові опустити ціну на тур нижче собівартості. Нещодавно була Шрі-Ланка за 400-500 доларів. Це з перельотами, сніданками, проживанням на 10-11 днів. Самі лише квитки туди і назад зазвичай виходять у таку суму, а тут весь тур", – зазначає Сергій.

Ситуація на ринку він називає жахливою, а основною причиною такого розкладу визначає паніку.

"Ситуація з туризмом – це більше про паніку, - пояснює Сергій. - У ній немає чогось настільки предметного. Скажімо так, на Занзібарі, наприклад, немає жодного спалаху. Як і у багатьох інших країнах. По прильоту у той же Єгипет у пасажирів міряють температуру, проводять опитування щодо досвіду подорожей і забороняють в’їзд особам у зоні ризику. Так, Італія ізольована, Китай також. Але є багато інших країн, у які люди зараз подорожують, і спокійно повертаються. Хтось каже, що потрібно розвивати внутрішній туризм, але із оголошеним карантином і внутрішній карантин добре почуватися не буде".

Він зазначає, що для невеликих агенцій та операторів нині була б дуже доречною допомога держави. Зокрема, щось на кшталт "спрощених податкових канікул", що дозволило б вижити більшій кількості бізнесів. 

Турагент Яна Скиба розповіла Depo.ua зараз радить своїм клієнтам Єгипет, Туреччину, Кубу, Чорногорію і Тенеріфе. При цьому тур в Єгипет купити вже не так просто, місць на виліт вже майже нема, адже всі хочуть поскоріше улетіти, поки коронавірус не розійшовся і там, пояснює Яна. 

В Туреччину і на Кубу зараз можна улетіти за дещо нижчими цінами, а в Чорногорію і на Тенеріфе ціни навпаки виросли через попит.

Куплені раніше поїздки в Італію туристи переносять на осінь - сподіваються, що до цього часу від коронавірусу залишаться тільки згадки.

За інформацією 24 каналу  кількість нових заявок на тури в цілому зменшилася на 25-30%. Крім того, люди через панічні настрої частіше анулюють раніше заброньовані тури на найближчі дати, де штраф за скасування подекуди сягає і 100% вартості. Втім, таких випадків небагато: більшість людей, які уже заплатили, нічого не анулюють. Винятком є хіба що Італія, де зафіксовано найбільший у Європі спалах коронавірусу. Цю країну фактично перестали бронювати на літо.
 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme