Турчинов: Росія готується до наступу

За наказом президента Російської Федерації 8 лютого розпочалась перша у 2016 році комплексна перевірка бойової готовності збройних сил Російської Федерації
Depo.Життя
9 лютого 2016 16:04
ФОТО: depo.ua

До неї залучені війська Південного військового округу збройних сил Російської Федерації, окремі з'єднання і частини Центрального ВО, Повітрянодесантних військ та військово-транспортної авіації Повітряно-космічних сил збройних сил Російської Федерації, зокрема, 8500 в/с, понад 900 од. бойової та спеціальної техніки, 200 літаків та вертольотів, 50 кораблів, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу РНБО.

"Офіційна мета перевірки - оцінка рівня готовності керівного складу до управління підпорядкованими військами під час їх розгортання, а також організації взаємодії та бойового застосування міжвидового угруповання військ", - заявили в РНБО.

За даними відомства, ця перевірка включатиме відпрацювання питань приведення визначених військ до вищих ступенів бойової готовності та виходу з'єднань і частин до районів оперативного призначення; перекидання військ на великі (до 3 тис. км) відстані залізничним та повітряним шляхом; розосередження авіації на оперативних аеродромах; захист важливих державних і військових об'єктів.

Крім того, повідомляється, що сьогодні корабельні пошукові ударні групи, а також корабельні ударні групи Чорноморського Флоту та Каспійської флотилії приступили до "виконання завдань із забезпечення сприятливого оперативного режиму в акваторії Чорного та Каспійського морів". Корабельні тральні групи зі складу з'єднань мінно-тральних кораблів у взаємодії з морською авіацією відпрацьовують пошук підводних човнів та мін умовного противника. Кораблі забезпечення приведені у готовність для ресурсного забезпечення сил на морі.

"Всі ці військові навчання відбуваються в безпосередній близькості від східного кордону нашої країни. Більше того, в межах комплексної раптової перевірки бойової готовності збройних сил Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях проводяться навчання так званих 1-го та 2-го армійських корпусів. Це зайвий раз свідчить, що ці окупаційні підрозділи є невід'ємною складовою російських збройних сил", - заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Підсумовуючи, можна констатувати, що збройні сили Росії, із 1 і 2 армійськими корпусами та іншими підрозділами окупаційних військ, розгорнутими на тимчасово неконтрольованій території України, проводять активну підготовку до ведення агресивних бойових дій, що є прямою загрозою для нашої країнии", - заявив Турчинов.

Нагадаємо, сьогодні російський флот влаштував навчання у Чорному морі. У рамках навчань російські військові кораблі відпрацьовують пошук підводних човнів умовного противника і мін в Чорному і Каспійському морях.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя