Тупальський розповів про те, як наркоторговці ховають свій товар у іграшки та цукерки

Контрабандисти намагаються провести через кордон наркотики у цукерках, косметиці, дитячих іграшках та картинах

Depo.Життя
21 квітня 2017 19:15
ФОТО: depo.ua

Про незвичні схованки для наркотиків та психотропних речовин розповів на своїй сторінці Фейсбук в.о. начальника Київської міської митниці Сергій Тупальський.

За словами головного митника столиці Сергія Тупальського, за 2016 – першу половину 2017 року митники виявили 533 випадки намагання перевезти через кордон наркотики.

"Фантазія контрабандистів, які намагаються провести через кордон наркотики, вражає. Ховають пакунки в цукерки, косметику, дитячі іграшки, декоративні дошки і конструктори. За півтора роки київська митниця не дала провести через кордон 24 кілограми наркотиків у порошку, майже 30 тисяч у таблетках та 77 аркушів А4, просочених кокаїном", – заявив Тупальський.

Він також додав, що у грошовому еквіваленті, за цей час митники знайшли наркотиків на більш ніж 2 мільйони доларів.

"Якщо виміряти це у грошовому еквіваленті, який би могли виручити продавці на чорному ринку – то це 299 тисяч доларів за таблетки і 1,65 мільйони доларів за порошковий наркотик. Сьогодні митниця працює злагоджено і знаходить наркотики навіть у найбільш "надійних" схованках. Завдяки нашим працівникам ми перекрили 17 каналів контрабанди", – зазначив Тупальський.

Так, за даними митника, іноді наркотики намагаються сховати у баночках із косметикою. Нещодавно з України до Росії громадянин відправляв 6 баночок з кремами. У підсумку виявилося, що окрім крему кожна містила пакуночок з психотропною речовиною метамфетамін. Загалом – 355 грамів.

Іще одне незвичне місце – цукерки. У банці із цукерками митники виявили 84 таблетки з клоназепамом. Ці солодощі надійшли в посилці з Дубая (ОАЕ). Тупальський зазначає, що на їх пам'яті це перший випадок пересилки наркотиків з Дубая.

Знайти наркотики митникам також вдавалось у колоді карт, 3 кілограми марихуани – у декоративних коробках. Всередині іграшкового ведмедика митники виявили 35 ампул з сильнодіючою речовиною. Такий "подарунок" прямував з України до Польщі.

Наркотики в іграшках – не поодинокі випадки, додає Тупальський. Митникам вдалось знайти кокаїн та психотропну речовину МДМА в пластикових деталях конструктора, який прилетів із Нідерландів.

Тупальський додає, що частіше за усе через кордон намагаються провести канабіс та його штучні похідні, героїн та кокаїн. З 2016 року було вилучено 70 різних видів наркотичних сполук.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя