Тука: Замах на Плотницького міг влаштувати "сусід" Захарченко

Заступник міністра з питань окупованих територій Георгій Тука назвав чотири можливі версії, хто може бути причетний до підриву автомобіля ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького
Depo.Життя
6 серпня 2016 12:22
ФОТО: depo.ua
Тука: Замах на Плотницького міг влаштувати "сусід" Захарченко
Тука: Замах на Плотницького міг влаштувати "сусід" Захарченко

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Я ще не володію достовірною інформацією щодо цього випадку. Тому, можу лише відзначити, що такий фінал я прогнозував три-чотири тижні тому", – зазначив Тука.

За однією з його версій, підірвати ватажка "ЛНР" могли "свої". "Відомо, що Плотницький нещадно грабував окуповану частину Луганської області. Звичайно, у нього були і конкуренти серед місцевих "революціонерів". Цілком ймовірно, що ліквідація – результат внутрішньої конкурентної боротьби", – зазначив чиновник.

Також Тука допускає, що до інциденту з замахом може бути причетний "глава ДНР" Олександр Захарченко.

"Сусіди. "Дорогий сусід" Захарченко відверто конкурував з Плотницьким щодо розподілу сфер впливу та фінансових потоків. Доходило до спроб встановлювати місцеві "митниці" та податки. Можливо, саме люди Захарченка вирішили прибрати "сусіда", щоб на його місце просунути свою людину", – припустив Тука.

Також, на його думку, до замаху на ватажка "ЛНР" може бути причетний "старший брат".

"Аналізуючи схожі події в інших країнах світу, варто зазначити, що, в переважній більшості, одіозні фігури довго не живуть. Виконавши свою справу в початку конфлікту, вони стають непотрібними (іноді - небезпечними) для закулісних режисерів. По-перше, вони занадто багато знають. По-друге, вони - надто одіозні, отже, не підходять для переговорних процесів щодо примирення. Така доля спіткала одіозних ватажків на Балканах, у Чечні, у Грузії", – зазначив заступник міністра.

Крім того, Тука припускає, що до інциденту можуть бути причетні й українські фахівці.

Нагадаємо, сьогодні вранці у Луганську підірвався автомобіль, поруч з яким проїжджав позашляховик Плотницького.

За даними російських ЗМІ, внаслідок підриву постраждали двоє людей, а також сам Плотницький.

У "ЛНР" вже підтвердили поранення ватажка "ЛНР".

У МВС вважають, що замах на Плотницького - справа рук російських спецслужб.