Тука заговорив про зняття блокади з Донбасу

Заступник міністра у справах окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука вважає, що доведеться поступово знімати блокаду
Depo.Життя
29 травня 2016 11:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ДТ.

За його словами, Україна прийняла для себе досить різке рішення - відмовитися від поставок на окуповані території води, їжі, перекрила фінансові та соціальні потоки. Але "як громадянин їх підтримував".

"Тоді цими заходами мені, як і всім, хотілося покарати населення, яке кричало: "Путін, прийди!". Це було емоційно, але чесно. І з боку простих людей, і з боку держави, яка, по суті, була шокована від того, що відбувається", - зазначив він.

Тука зазначив, що Україна зараз продовжує завозити на окуповану територію гривню, виплачуючи зарплати людям, які працюють на українських підприємствах.

"Ці гроші витрачаються на повсякденні потреби та товари російського виробника. Виходить, що ми своїми грошима субсидуємо підприємства країни-агресора. Тепер же, говорячи про реінтеграцію, нам доведеться поступово відкривати торгові шлюзи і знімати блокаду, а також додатково боротися і з рублем, і з російськими виробниками", - сказав Тука.

Він підкреслив, що з окупованими територіями існує безліч економічних зав'язок.

"Якщо, приміром, зараз зупинити постачання антрациту на Луганську станцію в м. Щастя, то більше 1 млн жителів області, які проживають на нашій території, залишаться без електроенергії. Альтернативи досі немає. Тільки зараз начебто почали замислюватися про те, що треба замкнути Луганську область на загальну систему, ліквідувавши цей енергетичний острів. З іншого боку, 95% ресурсу водоканалу Попасної йде на окуповані території. Так що, взяти і відключити людям воду? За що?", - зазначив заступник міністра.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя