Церква має платити за газ так само, як і населення, - глава УГКЦ

Предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) прокоментував рішення уряду встановити для релігійних організацій граничну ціну на газ нижчу, ніж для населення
Depo.Життя
2 травня 2016 09:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу УГКЦ.

"Усі споживачі: населення або комунальні підприємства, або релігійні організації повинні платити справедливу ціну за газ. Ця ціна має бути об'єктивною", - йдеться в повідомленні на офіційному сайті УГКЦ.

За словами Святослава, коли Всеукраїнська рада церков зверталася до уряду щодо тарифів за спожитий газ для релігійних організацій, то просила про встановлення ціни не як для комерційних структур або підприємств (як зазвичай було), а як для населення.

"Адже релігійні організації не отримують прибутку, а здійснюють своє служіння на пожертви вірян, а також не мають, що є природним, жодних субсидій або субвенцій від держави", - зазначив владика Святослав.

"Якщо сьогоднішня ціна для населення є справедливою і обґрунтованою, то ми перші будемо звертатися до уряду з проханням таку саму ціну встановити і для релігійних організацій. Церква повинна нести тяготи, які несе її народ", - додав глава УГКЦ.

Нагадаємо, що 27 квітня уряд  затвердив єдину ціну на газ для населення – 6 879 грн за 1 тис. кубометрів. Раніше НКРЄ встановив для населення дві ціни на газ: 3600 та 7200 грн. Так, для всіх громадян України встановлювалася соціальна норма в обсязі 200 куб. м газу за ціною 3600 грн, що було майже вдвічі дешевше.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя