"Це, звісно, не Іловайськ": Сенцов розповів про свою "маленьку боротьбу" за синьо-жовту банку

Український режисер Олег Сенцов, звільнений 7 вересня з російського полону, щодня вів боротьбу з тюремниками за банку чаю, прикрашену синьо-жовтим стягом

"Це, звісно, не Іловайськ": Сенцов розпо…

Про це розповів Сенцов на 16-ій щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у Києві, передає Depo.ua.

"Я зберігав чай у банці. У мене була два зошита – жовтий і синій. Я вирізав з них дві полоски - синю і жовту – і наклеїв їх на банку. Написав два слова – "Слава Україні". І поставив на найвидніше місце. Усі п'ять років, поки я мандрував тюрмами Росії, ця банка була зі мною, ставив її на найвидніше місце. Вона дуже дратувала тюремників. У мене постійно її забирали, відривали прапор, намагалися топтати. Це була моя маленька боротьба. Це звісно не Іловайськ, не Дебальцеве", – сказав Сенцов.

Він додав, що не був на Донбасі, не був на війні.

"Мене арештували за два дні до того, як я повинен був туди поїхати. Так вийшло. У кожного своя доля. Ми не вибираємо. І я вів свою маленьку боротьбу, нікому не відому, нікому не помітну, один на один з цією системою – за себе, свою гідність, свою країну, і за дві полоски – жовту і синю", – сказав Сенцов.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та Росією, серед яких були Олег Сенцов та Олександр Кольченко.

12 вересня український режисер Олег Сенцов спалив свою тюремну робу.

Довідка. Кримського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб в анексованому Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

Олег Сенцов відбував покарання в місті Лабитнангі, на півночі Росії. Олександр Кольченко перебував в колонії міста Копейськ, на Уралі. Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в російських в’язницях, Сенцов "письмово погодився на прийом їжі". Він назвав це "вимушеним заходом через загрозу насильницького годування". Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням. 25 жовтня 2018 року Сенцову присудили премію Європарламенту "За свободу думки" імені Сахарова.

Правозахисний центр "Меморіал" вніс Сенцова і Кольченка в список політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали понад 100 тисяч людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme