Три нових мурали з'явилися у Києві, Одесі та Чернігові

Практично одночасно три всесвітньо відомих стріт-артиста завершили створення своїх робіт у рамках міжнародного фестивалю Mural Social Club: грек Fikos Antonios – у Києві, росіянин Марат Морік (Morik) – в Одесі і бразилець Rodrigo Branco – в Чернігові
Depo.Життя
29 червня 2016 12:18
ФОТО: depo.ua

Мурал грека має назву "Earth and Sky" ("Земля і небо") та знаходиться на Ахматової, 4. "Люди, зображені на моґй роботі, - це персоніфікація неба і землі. Створена мною фреска стала найбільшим арт-об'єктом у історії грецького мистецтва, починаючи з давніх часів. Це, безумовно, наймаштабніший візантійський мурал у світі. Фреска в три рази вища за одне з семи див світу – статую Зевса в Олімпії", - підкреслює Fikos.

Три нових мурали з'явилися у Києві, Одесі та Чернігові - фото 1

Стріт-артист Марат Морік, який близько тижня провів в Одесі, працював над створенням фрески "Тривала партія" (адреса: Відрадна, 9). "Мій брат – досить відомий шахіст, тому  шахи мене оточували з дитинства. За допомогою них у своїй роботі я намагався показати, що у повсякденному житті ми часто втомлюємося від тривалих переговорів, діалогів, відносин, суперечок. І коли потрібно прийняти швидке та правильне рішення, це стає справжньою мукою. Мій мурал частково розповідає про поєдинок розуму та логіки", – зазначає Морік.

Три нових мурали з'явилися у Києві, Одесі та Чернігові - фото 2

Робота художника з Бразилії – Родріго Бранко у Чернігові на Коцюбинського, 54 викликала справжній ажіотаж серед місцевих жителів – до їхнього міста рідко заїжджають стріт-артисти з інших континентів світу. «Мені дуже сподобалося працювати у Чернігові – чудові люди, архітектура міста. Цей мурал – про енергетику українців», – підкреслив Родріго Бранко.

Три нових мурали з'явилися у Києві, Одесі та Чернігові - фото 3

Три нових мурали з'явилися у Києві, Одесі та Чернігові - фото 4

Нагадаємо, що фестиваль Mural Social Club проходить з 12 травня по 30 липня в Україні. У рамках масштабного арт-івенту більше 30 художників з усього світу створюють близько 30 муралів, скульптур та інсталяцій у Києві, Одесі, Чернігові.

Організатором фестивалю виступає благодійний фонд Sky Art Foundation, куратори проекту - Олег Соснов і Юлія Островська.

"Ми дуже раді нарешті запустити проект не тільки у Києві, а й в інших містах України. Плануємо лише збільшувати стріт-арт експансію, оскільки бачимо дуже позитивну реакцію жителів міст", - зазначає засновник Sky Art Foundation Дмитро Палієнко.

Проект реалізується за сприяння районних та міських адміністрацій та волонтерських організацій Києва, Чернігова, Одеси.

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.

Фонд веде активну виставкову та благодійну діяльність, займається організацією міжнародних арт-проектів. Крім того, фінансово підтримує культурні заходи за участю українських художників, засновує гранти талановитим авторам.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя