ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Три інновації, які роблять життя в місті комфортним (ПРЕС-РЕЛІЗ)

Як Житомир став першим в Україні містом, де можна розрахуватися банківською карткою у тролейбусі? Скільки медичних закладів уже підключилися до національної системи електронного запису до лікаря? Як можна скористатися мобільним паркуванням у місті?

Depo.Життя
8 грудня 2017 16:11
ФОТО: depo.ua

28-29 листопада у Києві відбувся Міжнародний саміт мерів, на якому виступили більше 30 спікерів із понад 10 країн світу. Темою цьогорічного саміту стали "Інновації та їхній вплів на міста". У зв'язку з цим пропонуємо згадати три інновації, які в Україні впровадили в 2017 році.

1. Безготівкова оплата проїзду в громадському транспорті

Цього року Житомир став першим містом в Україні і одним із перших в Європі, де за проїзд в громадському наземному електротранспорті можна заплатити за допомогою безконтактних банківських карт Visa і NFC-телефонів.

Окрім оплати за проїзд банківською карткою, нещодавно Visa впровадила всесвітньовідомий платіжний сервіс Android Pay і зробила його доступним для власників карток Visa ПриватБанк по всій Україні. Для того щоб почати користуватися новим сервісом, потрібно завантажити мобільний додаток через Google Play Store та підключити до програми свою карту Visa.

"Запровадження безконтактних платежів у громадському транспорті – це тільки один із варіантів того, як електронні платежі можуть покращити життя містян, а насправді таких можливостей набагато більше, наприклад, у державних установах. Українці все більше надають перевагу безконтактній оплаті, крім того, вони є активними користувачами смартфонів. Саме тому Visa розвиває мережу цифрових платежів як для безконтактних карток, так і для мобільних пристроїв, адже це відкриває нові можливості для людей і бізнесів", – коментує інновацію Дмитро Крепак, в. о. голови регіону СНД і Південно-Східної Європи, Visa.

2. Система електронного запису до лікаря

Національна система HELSI запрацювала у червні 2017 року, коли до неї підключився перший медичний заклад. Наразі вже підключено 224 амбулаторії та 59 поліклінік Києва, Дніпра, Одеси та Краматорська. Систему щодня використовують 4900 пацієнтів. Найближчим часом її планують впровадити у Львові ті Вінниці, а згодом і в інших містах.

Серед її найбільших переваг ― онлайн-запис на прийом до профільного лікаря на зручний час, що дозволяє уникнути черг, та доступ до результатів аналізів та призначення лікаря на сайті helsi.me. Наразі можна записатися на прийом чотирма способами: через інтернет, сall-центр, через реєстратуру та безпосередньо у лікаря в кабінеті. Однак, якщо конкретний час лікаря був попередньо заброньований пацієнтом, то саме він отримає перевагу в консультації.

Подібні системи eHealth вже використовують у США, Великій Британії, Австралії, Канаді, Данії, Нідерландах. Вперше ця система з'явилася в Естонії у 2008 році.

3. Електронне паркування

У серпні 2017-го почала працювати безготівкова система оплати на паркувальних майданчиках Києва. Тепер є три способи оплатити паркувальне місце: паркомати, яких у Києві встановлено 86 і їхня мережа поступово розширюється, талони та мобільне паркування.

Мобільне паркування дозволяє водіям забронювати місце на конкретній стоянці у зручний час за допомогою мобільних додатків, таких як Barking від естонських розробників або UNIP українського виробництва, які показують найближчі паркувальні майданчики та дозволяють платити безпосередньо з банківської картки. Потрібно лише завантажити мобільний додаток, зареєструватися та додати банківську платіжну картку.

Така система паркування вже впроваджена в більше ніж 600 містах Європи. Наприклад, в Естонії 90% оплати за парковку здійснюється за допомогою мобільного додатку, який тепер доступний і в Україні.

Великі міста України роблять перші кроки в інноваційному розвитку. Попереду ще багато роботи. Однак, попит на подібні інновації та їх популяризація залежать від суспільства, яке завжди є найбільшою рушійною силою змін.

Нагадаємо, що 28-29 листопада 2017 року в Києві відбувся Міжнародний саміт мерів, присвячений інноваціям та їхньому впливу на міста. Гостями саміту стали понад 100 українських очільників міст, іноземні експерти та лідери місцевого самоврядування з Канади, Ізраїлю, Словаччини, Бразилії, Швеції, Великої Британії та Нідерландів. Нідерланди відіграли на події особливу роль: її офіційним партнером виступив StartupAmsterdam, організація, яка працює над розвитком Амстердаму, а почесним гостем став принц Костянтин, молодший брат короля Нідерландів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя