Третьої світової не буде, бо ЄС не хоче воювати за Україну, - НАТО

Координація України і Альянсу у військово-технічній сфері продовжуватиметься в щоденному режимі
Depo.Життя
10 лютого 2016 18:47
ФОТО: depo.ua

Про це пише "Радіо.Свобода" з посиланням на одного з високопоставлених чиновників НАТО, який відповідає за міжнародне співробітництво, передає depo.ua.

Співрозмовник, що побажав залишитися неназваним, озвучив основні напрямки спільної роботи.

"Головні завдання співробітництва сторони вже визначили. Так, у Києві постійно працює група оборонних консультантів НАТО, які допомагають українським колегам посилювати боєздатність Збройних сил і проводити реформи. Удосконалюється все – від оперативних планів – до системи закупівель і логістики. Крім того, через механізм трастових фондів ми беремо участь у реабілітації військових, поранених під час конфлікту на сході України", - сказав він.

Також він згадав, що НАТО допомагає проводити так зване "гуманітарне розмінування" на сході України, в районах, де припинилися бойові дії і де мінні поля погрожують місцевим жителям.

Щодо військово технічного співробітництва чиновник НАТО уточнив, що Альянс підтвердив право країн-членів індивідуально кооперуватися з Україною, наприклад, німецькі компанії поставляють за спеціальною ціною двигуни власного виробництва для нових українських бронетранспортерів БТР-3, БТР-4 і бронемашини "Дозор".

У той же час НАТО уникає збройного втручання у російсько-український конфлікт, пояснює чиновник Альянсу.

"Будемо чесними: позиція багатьох країн ЄС, які є членами НАТО, вони не хочуть воювати за Україну. Тому Третьої світової не буде. У той же час, світ може і повинен підтримати Україну, посиливши її армію. І Україна здатна сама зменшити загрозу для себе, коли буде ставати сильнішою і більш реформованої країною", – визнає чиновник НАТО.

За його словами, НАТО не задоволене тим, що частина українських чиновників "не працюють на повну силу для реформ", а політики – "з'ясовують стосунки".

"Подолати ці проблеми і зробити державу набагато сильнішою повинні самі українці, але при потужній підтримці Заходу і НАТО", - зазначили в НАТО.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя