Третина жертв сталінської депортації кримських татар - діти до 14 років

Надсмертність кримських татар в результаті депортації склала 35,5 тисяч осіб, що складає 18,7% від загальної чисельності народу на 18 травня 1944 року

Такі дані досліджень навів заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України Олександр Гладун 17 травня на прес-конференції, присвяченій 72-ій річниці геноциду кримськотатарського народу, передає depo.ua з посиланням на "Агентство Кримські новини".

"На перші три роки Депортації припадає 62% втрат через надмірну смертність. Із загальної чисельності загиблих майже третина - діти у віці до 14 років", - розповів Гладун, зазначивши, що демографічні втрати кримських татар обчислювалися в період з 1944-го по 1952 рік.

Так, в 1945 році втрати через надмірну смертність в результаті депортації в розрахунку на тисячу осіб склали 59,3, в 1946 році - 42,5, в 1947-му - 25,1 людини. Уточнюється, що природний рівень смертності кримських татар до Другої світової війни становив 16-18 чоловік на тисячу населення.

Дослідження показують, що в результаті депортації через надмірну смертність в процентному співвідношенні кримські татари зазнали такі ж втрати, як і український народ в період Другої світової. Так, надсмерность українців була 19,6% проти 18,7%.

Втрати через надмірну смертність (надсмертність) - це різниця між реальною кількістю смертей і їхньою гіпотетичним кількістю, яка була б при відсутності депортації.

Нагадаємо, 18 травня в Україні вшановують жертв сталінської депортації кримських татар у 1944 році. У цьому році Меджліс оголошує 18 травня всеукраїнську акцію. В рамках акції "Я - кримський татарин" Меджліс закликає кримчан і всіх українців в День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, 18 травня, о 12.00 вшанувати пам'ять загиблих від депортації хвилиною мовчання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme