Тренажерка вдома: Чим замінити звичне залізо і скільки це коштує

Карантин стає дедалі суворішим і на відкриття тренажерних залів у населених пунктах "червоної" зони найближчим часом надії мало. Та й у "помаранчевій" йти у люди тренуватися наважуються не всі. А при цьому весна надихає ставати ще красивішими

Журналіст відділу "Життя"
Тренажерка вдома: Чим замінити звичне за…

Досягти певних результатів у роботі над собою можна і вдома – тим паче, що на ринку чимало фітнес-аксесуарів, що майже не займають місця, коштують небагато, але за правильного використання можуть бути доволі ефективними. 

Гантелі

Це класичний знаряд, про який думаєш у першу чергу, адже вправами з гантелями багато хто займався і до карантину. В ідеальному варіанті їх виконують на гімнастичній лавці, яку можна виставляти під зручним кутом. У варіанті домашньому ожна обійтися гімнастичним ковриком і стільцем, або ж і виключно гантелями. 

Ціна на гантелі – від 200 грн за комплект. 

При цьому набірні гантелі, де вагу можна додавати із "кроком" у 1-2 кіло, поступово збільшуючи навантаження з 1 до 15 кіло,  коштують від 1000 грн за комплект. 

Резинки для фітнесу, кільцеві еспандери

У комплект входить в середньому 4-5 резинок із навантаженням від 2 до 22 кілограмів. Забезпечують навантаження на всі групи м'язів. При цьому тягнути їх з великою амплітудою варто обережно, випробовуючи на міцність поступово. Особливо, бюджетні китайські варіанти. 

Ціни за набір починаються з 250 грн. 

Трубчаті еспандери

Трубчаті еспандери

Ще один варіант – комплект трубчатих еспандерів, які ще називають еспандерами Бубновського. В нього також входять чотири-п'ять стрічок з карабінами, манжети для ніг, лямки для рук та кріплення для дверей. Завдяки продуманій системі може використовуватися для більшої кількості вправ, ніж попередній варіант.  Еспандери підходять як для "набивання" м'язів, так і для більш лайтового варіанту – комплексу з йоги чи пілатесу. Крім того, при правильному використанні стануть в нагоді людям з проблемною спиною, адже серед іншого позиціонуються як "знаряд для реабілітації". 

Чимало вправ можна робити, просто стоячи на підлозі. Для деяких тренери пропонують закріпити знаряд на нерухомій опорі, як варіант, – на дверях. Втім, повністю покладатися на міцніть еспандерів не варто. Знову ж таки, на українському ринку чимало несертифікованих товарів. 

В Інтернеті можна знайти ціни у 300, 400 та 500 грн за комплект. Але багато таких пропозицій просто не дійсні, або ж безпосередньо на сайті продавця можна побачити, що товар закінчився. 600 – 700 грн – вже більш реальний варіант, але не за оригінал. Більшість пропозицій стартує від 1000 грн. 

Петлі TRX

Доволі популярний наразі знаряд, який є у багатьох тренажерках. Окрім, безпосередньо, петель виробники пропонують лямки для рук та ніг і систему кріплень, що має допомогти зафіксувати міні-тренажер на дверях або ж, наприклад, стійці турніка.  Зокрема, з ним можна виконувати різні види віджимань та підтягувань, тяги, махи та планки. 

Більш-менш адекватний варіант можна придбати від 1500 грн. 

Ролик для пресу

Знаряд використовують для укріплення м'язів пресу, рук та спини. Коштує він від 130 грн (середня ціна – 500-700 грн), але при роботі надзвичайно важлива правильна техніка, адже є ризик травмувати спину. 

Твістер для талії або гімнастичний диск

Знаряд, знайомий багатьом ще з радянських часів як "диск здоров'я". Техніка виконання вправ нескладна, і вертіння на диску можна запросто поєднувати, наприклад, з переглядом кіно.  За обіцянками виробників та відгуками в Інтернеті, допомагає зменшити об'єм талії та трохи зміцнити м'язи пресу. Також – покращує координацію рухів і тренує вестибулярний апарат. Втім, працює не у всіх і, звісно, про серйозне анаеробне навантаження тут не йдеться.  Як варіант, можна використовувати тренажер для розминки перед основним комплексом вправ. 

Ціна диска – від 200 грн. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme