Чому українці є найбільшими неробами у світі (ІНФОГРАФІКА)

Журналісти depo.ua дізналися кількість вихідних у різних країнах світу. Україна є безперечним лідером лише за кількістю вихідних, які випадають на травневі свята

Чому українці є найбільшими неробами у с…

Цього року на травневі свята українці будуть гуляти цілих 13 днів. Лише за цим показником Україна тримає пальму першості серед країн ЄС та навіть Америки. Тобто в більшості країн менше відпочивають за рік, ніж в Україні на одні травневі свята. Наприклад, 2 травня є вихідним у Словенії, Сербії, Китаї та Росії, тоді як у більшості країн світу цей день не "червоний".

З одного боку, співвітчизники вже звикли до цієї весняної міні-відпустки, яка залишилася у спадок з радянських часів. Більшість українців за 40 проведуть ці довгі вихідні на городньо-польових роботах, офісні клерки, швидше за все, смажитимуть шашлики, підуть у похід у гори, а невелика частина з урахуванням стрибка курсу валют дозволить собі закордонний відпочинок.

Журналісти depo.ua поцікавилися у експертів з кадрових питань, чи потрібні Україні такі довготривалі свята. Особливо зараз, коли у країні точиться війна, а економіка переживає далеко не найкращі часи:

Олена Некрасова, директор з персоналу:

Травневі свята, як спадок радянщини (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Перш за все, сам привід для такої великої кількості вихідних в травні вважаю пережитком радянського минулого. Для бізнесу будь-який довготривалий відпочинок співробітника тягне за собою масу мінусів. Слідом за вихідними завжди йде адаптація до роботи. Адже чим більше днів відпочинку тим вона триваліша. Бажання поділитися з колегами емоціями про всі пригоди та події, обговорити хто де був і що бачив, переважає над мотивацією до роботи і в кінцевому підсумку може постраждати якість виконання спільної справи.

У зв'язку з істотним подорожчанням поїздок за кордон (з-за курсової різниці), більшість співробітників шукає альтернативу - відпочинок на території України. Ті, у кого є дачі і городи, проводять час там або через смажать шашлики, або займаються городніми роботами, або поєднуючи приємне з корисним. Дуже велика кількість людей цього року залишаться в місті і відпочивають в боулінг-клубах, кінотеатрах, ботсаду і т.д

Руслана Березовська, керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна:

Травневі свята, як спадок радянщини (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Як і більшість найманих співробітників, я рада додатковим вихідним і позачерговій міні-відпустці. Травневі вихідні та святкові дні більшість наших співвітчизників традиційно проведуть на городах. А враховуючи зростаючий рівень безробіття, скорочення співробітників і інфляцію в країні, стає зрозуміло, що ці канікули стануть для багатьох українців відмінною (якщо не єдиною) можливістю забезпечити себе продуктами на цей рік. То, може, більшу увагу звернути на стабілізацію в країні і поліпшення соціально-економічної ситуації?

Цифра 13 вихідних мене не шокує при більш уважному розгляді календаря і підсумовуванні травневих субот і неділь. Цього року їх 10, тобто додається всього лише три дні. Рівнятися на західні країни за кількістю вихідних і святкових не варто. У всіх країнах є практика додавання до календарних вихідних державних свят - десь більше, ніж в Україні, десь менше. Проблема не в тому, що ми в період кризи відпочиваємо, проблема в продуктивності праці. То, може, більшу увагу звернути на модернізацію наших підприємств? Сюди ж можна додати ще один факт для роздумів. Вихідні та святкові дні - це період масового споживання послуг. До слова, у багатьох розвинених країнах основним сектором економіки є саме сфера послуг.

Є ще одне питання, яке вимагає рішення не на обивательському рівні. В один ряд у травні поставлені і релігійні свята, і державні, які передалися Україні у спадок від Радянського Союзу. Щороку українці напередодні травневих свят починають сперечатися про доцільність вихідних у ці дні, жартують з приводу солідарності трудящих, які працюють у себе на городах. Ми досі не знайшли ідеологічного обгрунтування цих свят, з яким б погоджувалася більшість співвітчизників. Правда, і скасування цих, які стали традиційними для українців, вихідних викличе хвилю негативу.

Травневі свята, як спадок радянщини (ІНФОГРАФІКА) - фото 2

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme