Баби з Вавилону і сон по-китайськи: ТОП-9 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST

З 15 по 25 вересня на столичному арт-заводі "Платформа" пройде мистецький фестиваль ГОГОЛЬFEST
Depo.Життя
13 вересня 2016 15:30
ФОТО: depo.ua
Баби з Вавилону і сон по-китайськи: ТОП-9 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST
Баби з Вавилону і сон по-китайськи: ТОП-9 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST

За дев'ять років фестиваль став однією з найбільш очікуваних мистецьких подій осені.

Цьогоріч його ідеолог, режисер Влад Троїцький кілька разів лякав мистецтволюбів, що грошей і майданчик знайти не вдалося, а значить, фестивалю може не бути. Але на щастя, страхи не справдились... Тож наразі все ще налякані шанувальники затято строчать мистецькі івенти у щоденниках. 

Depo.ua пропонує познайомитися з подіями ГогольFest, які було б цікаво відвідати.

1. Відкриття ГОГОЛЬFEST. Шоу В. 

ТОП-7 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST - фото 1

Перфоманси Владислава Троїцького - це завжди подія. Адже модерний український театр наразі рідкість, здебільшого театрали працюють у набридлому класичному жанрі і нікого дивувати не збираються. 

Натомість вистави Троїцького "Коріолан", а пізніше - "Іов" - яскравий театральний експеримент, в якому трупа максимально відходить зі стандартів. Чого лише варто препароване піаніно, на якому в "Іові" розігрується душевна драма головного героя... До цього піаніно ніхто не додумувався використовувати саме так, а от Троїцький додумався.

Шоу на відкритті презентують теж як перфоманс і обіцяють об'єднати одразу кілька жанрів - від цирку до медіа-арту. Мистецтво творитимуть музиканти Нової опери, задіяні у попередніх виставах Троїцького. Також анонсується виступ ще одного проекту режисера - гурту Dakh Daughters.

Коли: 16 вересня о 21.00

2. "... Але вітер..."

ТОП-7 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST - фото 2

Ще одне дітище Троїцького на фестивалі - кінетична вистава "... Але вітер...".  Глядачів попереджають, що на сцені будуть троє акторів, а от слів не буде зовсім. Та й жвавого руху не обіцятимуть. Натомість встановлять п'ятдесят вентиляторів, які допоможуть зробити вітер головним героєм. Думати про вічне допомагатимуть шуми сцени та барабани. 

Коли: 17 вересня о 19.00

3. "Говірковий стіл"

ТОП-7 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST - фото 3

На виставу від литовського Театру столу запрошують дорослих і дітей. На столі чудернацькі ляльки розігруватимуть давні литовські казки. Хоча основне дійство відбуватиметься литовською, ремарки-пояснення обіцяють українською. Вистава вже удостоїлась лаврів на батьківщині, здобувши найвищу премію країни у галузі сценічної майстерності "Золотий сценічний хрест".

Коли: 18 вересня о 13.00

4. Опера-цирк "Вавилон"

ТОП-7 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST - фото 4

Вже третій витвір Троїцького на фестивалі інтригує назвою жанру. В анотації обіцяють запаралелити біблійну легенду про вавілонську вежу зі станом сучасного суспільства, яке переживає урбаністичну трагедію. Про змішання мов творці виставу розкажуть міксом музичних стилів - тріп-хопу до шаманського фольклору.  

Коли: 18 вересня о 19.00

5. Мистецька група Яра: Тичина, "Жадан і Собаки"

ТОП-7 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST - фото 5

Нью-йоркська мистецька група "Яра" обігрує вірші Тичини в образах сьогодення - в основі вистави збірка метра "Замість сонетів і октав"ю Допомагає їм панк-рок гурт "Жадан і Собаки". 

Коли: 19 вересня о 20.00

6. Вистава-медитація С.У.Д.

Баби з Вавилону і сон по-китайськи: ТОП-9 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST - фото 6

Театр Connect запрошує глядачів взяти активну участь у перфомансі і помедитувати, зазирнувши всередину себе. Головний меседж вистави - судити тупо, адже галактику всередину людини у жодні правила не встиснути. 

Коли: 21 вересня о 19.30

7. Цирк-кабаре "Баби Babylon"

Баби з Вавилону і сон по-китайськи: ТОП-9 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST - фото 7

Dakh Daugters - один з найбільш знаних на заході українських проектів, але у нас їх випадає шанс побачити не так вже і часто. Наразі ж дівчата з'являться з новим шоу, а справляти враження їм допомагатимуть еквілібристи, віджеї і гімнасти.

Коли: 22 вересня о 21.00

8. "Товар"

Баби з Вавилону і сон по-китайськи: ТОП-9 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST - фото 8

Документальна вистава Аліка Сардаряна, створена в рамках проекту "Театр переселенця",  навряд чи підійде для тих, хто хоче розважитися чи зняти стрес. Розповідь - про війну на Сході, про людські втрати, про реальність без прикрас, яка немає нічого спільного із "чистими" та яскравими соціальними роликами. Свого часу "Товар" вже справив резонанс в Україні, а згодом і в Берліні. 

Коли: 23 вересня о 18.00

9. Сонопера "Непрості"

Баби з Вавилону і сон по-китайськи: ТОП-9 мистецьких подій ГОГОЛЬFEST - фото 9

Творці вистави за твором Тараса Прохаська пропонують глядачам сувмістити сприйняття мистецтва та споглядання снів. Так, за задумкою творців, під музику належить дрімати, а потім записати побачені сновидіння у "Книгу снів". Вистава на три дії починається майже опівночі і позиціонується як колискова - мабуть, найбільш незвична колискова в житті кожного гостя. Вже зранку, на десерт співачка та композитор Чень Юнь Цзя познайомить сонь-мистецтвоманів з традиційними китайськими піснями.  

Коли: 24 вересня о 23.59.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя