ТОП-9 сестер Статуї Свободи

131 років тому у гавань Нью-Йорку прибула Статуя Свободи - дарунок американцям від французів
Depo.Життя
17 червня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
ТОП-9 сестер Статуї Свободи
ТОП-9 сестер Статуї Свободи

Так Франція вирішила привітати дружній народ зі сторіччям революції. 

Наразі статуя заввишки 93 метри залишається одним з найбільш популярних і впізнаваних символів США. 

ТОП-7 сестер Статуї Свободи - фото 1

Культова корона статуї має символічне значення - її сім променів позначають сім морів і сім континентів. 

Цікаво, що опору для статуї конструював інженер Густав Ейфель - майбутній батько паризької Ейфелевої вежі. 

Втім, попри те, що Статуя Свободи сприймається як щось ексклюзивно американське, встановлювати статуї у формі жінки полюбляють у різних країнах.

Височіють над містами як символи незалежності і перемоги, так і статуї богинь. На деякі з монументів можна піднятися, аби поповнити скарбничку вражень шикарними панорамами мегаполісів. 

Depo.ua пропонує згадати дев'ять сестер кам'яної американської красуні. 

1. Статуї Свободи у Парижі

ТОП-7 сестер Статуї Свободи - фото 2

Прийнявши подарунок парижан, американці вирішили символічно віддячити і надіслати у Францію копію свого величного символу. 

Тепер міні-статуя свободи розташована на Лебединому острові посеред Сени. 

Втім, цінителі мистецтва вважають більшою цінністю Статую свободи руки відомого скульптора Фредерика Бартольді. Раніше статуя стояла в Люксембурському саду, втім вандали поцупили у жінки руку і після реставрації її вирішили залишити у галереї Д'Орсе. 

Ще одну можна роздивитися в Музеї наук і мистецтв. Втім, її скоріше використовують як модель під час екскурсій - на її прикладі показують, як був створений оригінал. 

2. Статуя Свободи в Луганську

ТОП-9 сестер Статуї Свободи - фото 3

До 2014 року своя дама у вінку стояла і в центрі Луганська. Статуя протрималась близько двох років. 

3. Ангел Свободи у Мендозі

ТОП-7 сестер Статуї Свободи - фото 3

Войовничу скульптуру спорудили на початку минулого століття. Дівчина-ангел тримає в руках розірвані ланцюги, а з ніздрів коней йде пара. Як пишуть туристи, побачивши це жахіття, цілий день ходиш під враженням. 

ТОП-7 сестер Статуї Свободи - фото 4

4. Статуя Свободи у Львові

ТОП-9 сестер Статуї Свободи - фото 6

ТОП-9 сестер Статуї Свободи - фото 7

На даху Музею етнографії та художнього промислу у Львові знаходиться єдина у світі Статуя Свободи, що сидить. Зовні фігура надзвичайно схожа на американську. За однією з гіпотез, їх навіть створив один автор.  

3. Монумент свободи у Ризі

ТОП-7 сестер Статуї Свободи - фото 2

Пам'ятник встановлено у 1935 році на честь солдатів, які загинули у війні країни за незалежність. Над виглядом монументу корпіли довго - провели одразу три публічні конкурси. А спорудили його на суспільні пожертви.

Дівчина, яка символізує батьківщину, тримає в руках три зірки, що символізують три райони країни. Повернена вона обличчям на Захід, адже "звідти прийшла свобода". 

Висота литовського символу становить 42 метри. 

 4. Монумент Незалежності у Києві

ТОП-7 сестер Статуї Свободи - фото 2

Кам'яна дівчина на Майдані з'явилася на 10-ту річницю незалежності України у 2001 році. Спорудили статую за проектом Анатолія Куща, який взяв за модель свою доньку Христину. Висота статуї становить 61 метр. В руках "берегиня" тримає калинову гілку. 

Появі Христі (саме так називають монумент кияни) у місті були раді не всі - на думку критиків, дівчина не надто вписується в архітектурний ансамбль, провінційний образ не пасує європейській столиці та й взагалі, такі колони з моди давно вийшли.  

5. Батьківщина-мати у Києві 

ТОП-7 сестер Статуї Свободи - фото 2

Скільки б не волали кияни знести "бабу з мечем", баба і нині на дніпровських пагорбах. Причому височіє войовниче створіння з нержавіючої сталі на 92 метри. 

Як пишуть, початковий проект передбачав більш лагідну жінку з бронзи, але потім за справу взявся київський скульптор Василь Бородай і змайстрував статую максимально страшною, аби вороги блідли при одному погляді. 

З переваг - кияни та гості міста можуть піднятися на два оглядові майданчики. Перший розташований на самому щиті, другий - на висоті 36 метрів. 

6. Статуя богині Каннон у Сендаї

ТОП-7 сестер Статуї Свободи - фото 3

Всередині 100-метрового пам'ятника богині милосердя японці розташували її храм, де знаходяться 108 статуй Будди. Всередині богині можна відшукати і 33 статуї самої Каннон.

Охочі ж помилуватися Сендаєм з висоти пташиного польоту можуть піднятися ліфтом на вершину статуї. 

7. Монумент богині Гуаньінь у Саньї

ТОП-7 сестер Статуї Свободи - фото 4

Ще одна величезна богиня милосердя знаходиться у Китаї, у місті Санья. Статую відкрили лише у 2005 році, а будували впродовж 72 місяців. Статуя простягається в небо на 108 метрів і займає четверту позицію в рейтингу найвищих статуй світу.

 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя