ТОП-30 сексапільних та дивних Шерлоків та Джонів

7 липня 1930 року 72-му році життя помер англійський письменник Артур Конан Дойл, автор повістей і оповідань про Шерлока Холмса
Depo.Життя
7 липня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
ТОП-30 сексапільних та дивних Шерлоків та Джонів
ТОП-30 сексапільних та дивних Шерлоків та Джонів

Depo.ua вирішив подивитися, хто грав найвідоміших детективів книжкового світу в кіно. Які виконавці ролей Шерлока Холмса та Доктора Ватсона сподобалися глядачам, а які викликали лише відразу.

Огидний чи сексапільний - вирішувати вам.

ШЕРЛОК ХОЛМС- легендарний персонаж англійської літератури, герой детективного жанру, створений Артуром Конан Дойлем, який став справжнім культурним феноменом. 24 вересня 1999 року в Лондоні на Бейкер Стріт був відкритий пам'ятник Шерлоку Холмсу.

Руперт Еверетт - "Шерлок Холмс та справа про шовкову панчоху" (2004)

Британський актор зіграв в американській екранізації про Шерлока Холмса.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 1

Безіл Ретбоун - головний Шерлок Холмс 40-х років. Серіал про Шерлока Холмса (1939-1946)

У період з 1939 по 1946 британець Безіл зіграв Холмса в 14 фільмах. Перші дві стрічки мали за основу першоджерело, однак в 1942 році кінокомпанія Universal вирішила залучити до патріотичної пропаганді знаменитого літературного персонажа з його вічним помічником доктором Ватсоном. З вікторіанської Англії Холмс і Ватсон перемістилися в сучасну, яка воює з нацистами, і стали боротися з шпигунами. Так почався відомий цикл фільмів, що включав вельми абсурдні сюжети.

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 1

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 2

Василь Ліванов - саме таким уявляла собі Шерлока Холмса радянська людина. Актор зіграв відомого детектива у серії фільмів про Шерлока 1979-1986 років.

Хрипкий тембр голосу актора, рівно як і зовнішність аристократа, ідеально підійшли для втілення образу Шерлока Холмса. Незважаючи на всі неточності фільмів, Її Величність Королева Великобританії Єлизавета II в 2006 році нагородила званням Кавалера Ордена Британської імперії російського актора, як кращого екранного Шерлока.

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 3

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 4

Пітер Кушинг - "Собака Баскервілів" (1959).

Британський фільм з добре відомим багатьом сюжетом. Роль Шерлока Холмса втілив британський актор Пітер Кушинг.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 6

Джон Беррімор - "Шерлок Холмс" (1922)

Американська екранізація відомого детектива про Шерлока. Головну роль зіграв британський актор Джон Беррімор.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 7

Джеремі Бретт - серіал "Пригоди Шерлока Холмса" (1984 - 1985), Британія.

Вельми популярний виконавець ролі Холмса, істинний англієць. Серіал про пригоди Шерлока Холмса в середині 80-х вважається найближчим до літературного першоджерела. Тут ви знайдете автентичну вікторіанську Англію, про яку писав Артур Конан Дойль.

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 5

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 6

Роберт Дауні-молодший - "Шерлок Холмс" і "Шерлок Холмс: Гра тіней" (2009, 2011).

Роберт Дауні-молодший - один з перших американців, якому довелося втілили на екрані ексцентричного Шерлока в стилі екшн. Гай Річі зняв фільм за новим сценарієм, запозичивши лише головних персонажів. Є тут властиві режисерові прийоми динамічного монтажу, рукопашних боїв без правил. Сюжет вельми заплутаний.

Незважаючи на досить умовну схожість з першоджерелом, гру Дауні-молодшого високо оцінили, актор навіть отримав Золотий Глобус за першого "Шерлока".

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 7

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 8

Альгімантас Масюліс - "Блакитний карбункул" (1979)

Радянська екранізація відомого оповідання про Шерлока Холмса. Головну роль виконав литовський актор Альгімантас Масюліс.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 12

Бенедикт Камбербетч - серіал "Шерлок" (2010 - ...).

У 2010 році канал BBC запустив міні-серіал, де дія розгортається в наші дні. При цьому схожість з першоджерелом у творців серіалу максимально близька, що робить "Шерлока" однією з кращих екранізацій.

На роль Холмса тоді взяли маловідомого англійського актора Бенедикта Камбербетча. Бенедикт був єдиним, хто прослуховувався на роль Шерлока. Шоуранери Стівен Моффат і Марк Гатісс запросили його на проби після перегляду фільму "Спокута" за його участі. На пробах стало очевидно, що образ настільки йому підходить, що на кастинг більш нікого не запрошували.

Камбербетч завоював прихильність не тільки британців, а й інших глядачів.

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 9

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 10

Невідомий актор - "Спантеличений Шерлок Холмс" (1900)

Американський німий короткометражний фільм, знятий в 1900 році режисером Артуром Марвіном. Перший відомий фільм про персонажа літературних творів англійського письменника Артура Конан Дойля. Хоча образ героя відрізняється від більш пізніх його втілень на екрані, присутність персонажа Холмса робить картину першим детективним фільмом, про який збереглися будь-які відомості.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 15

Джонні Лі Міллер - серіал "Елементарно" (2012 - ...)

Нова проба перенести Шерлока Холмса в наші дні, на цей раз від американського телеканалу CBS. Примітно, що в основі серіалу лише головні персонажі - Холмс і Ватсон, в той час як дія відбувається в сучасному Нью-Йорку, а детективні історії не мають нічого спільного з сюжетами Конан Дойля. На щастя, навіть тут Шерлок залишився британцем - головну роль виконує англієць Джонні Лі Міллер. 

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 11

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 12

Том Бейкер - "Собака Баскервілів" (1982)

Відомий за серіалом "Доктор Хто" британський актор Том Бейкер зіграв Шерлока Холмса у англійській екранізації відомого оповідання.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 18

Іен МакКеллен - "Містер Холмс", (2015)

Звання найстаршого Шерлока Холмса в кіно зовсім недавно заслужив блискучий англійський актор Іен МакКеллен. У картині "Містер Холмс" детективу 75 років, і він давно пішов на спочинок. Дія розгортається в 1947 році. Шерлок Холмс живе в тихому містечку в Сассексі разом з покоївкою місіс Манро.

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 13

ТОП-7 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 14

Крістофер Лі - "Випадок на водоспаді Вікторія" (1990), "Шерлок Холмс та примадонна" (1991)

У стрічках спільного виробництва США, Франції, Італії, Люксембурга та Британії зіграв ветеран Другої світової війни, актор та співак Крістофер Лі. Екранізація оповідань Артура Конан Дойля виявилася досить успішною.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 21

Ігор Петренко - серіал "Шерлок Холмс" (2013)

Російська екранізація про детектива Шерлока Холмса.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 22

ДОКТОР Джон ВАТСОН - персонаж оповідань про Шерлока Холмса Артура Конан-Дойла. Надійний помічник Шерлока Холмса в розслідуванні найзаплутаніших справ. Ватсон — британський лікар, співмешканець, біограф, асистент та просто друг видатного Шерлока Холмса.

Андрій Панін - російський телесеріал "Шерлок Холмс" (2013) за мотивами історій про Шерлока Холмса.

У ролі доктора Ватсона знявся Андрій Панін. Для актора ця роль стала однією з останніх - він помер у березні 2013 року. У цьому серіалі Ватсон займає більш помітне місце, ніж в попередньому. Це справжній, досвідчений офіцер, джентльмен, який зберігає гострі уявлення про гідність.

Творці серіалу зробили з нового Ватсона відмінного боксера, що дає уроки боксу Шерлоку, а також стрілка-снайпера. 

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 23

Патрік Макні - "Шукач Лондона" (1993).
Люксембурзька екранізація відомого роману про детектива Шерлока Холмса. Головну роль виконав британський актор Патрік Макні.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 24

Люсі Лью - серіал "Елементарно" (2012 - ...)

Саме в цьому американському серіалі доктор Ватсон перетворився на жінку - Джоан Ватсон у виконанні голлівудської зірки Люсі Лью. Але, це не перша спроба перетворити відомий персонаж на жінку.

Ватсон - куратор тверезості Холмса. У минулому була хірургом, але втратила пацієнта, через що втратила ліцензію на два місяці. Шерлок Холмс є її черговим клієнтом, хоча плату Ватсон отримує від його батька. Шерлок постійно дратує її своєю поведінкою, однак Джоан до нього дуже прив'язана і знаходить роботу детектива дуже захоплюючою. Тому після закінчення контракту Ватсон залишається з Холмсом, але вже не як куратор, а як напарниця і учениця. Після від'їзду Шерлока зробила успішну самостійну кар'єру. 

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 25

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 26

Майкл Кейн - "Без єдиного доказу", (1988)

Одна з найоригінальніших інтерпретацій історії про Шерлока Холмса. Тут головним героєм є доктор Ватсон у виконанні Бена Кінгслі. Будучи відомим доктором, Ватсон допомагає Скотланд Ярду в розслідуваннях, прикриваючись вигаданим ім'ям Шерлок Холмс. Справа в тому, що Ватсон чекає призначення в штат одного дуже консервативного медичного коледжу, керівництво якого не схвалило б його дедуктивне хобі.

Тим часом на сторінках журналу "Стренд", де публікувалися детективні розповіді Ватсона про нібито їх з Холмсом пригоди, парочка детективів стала знаменитою. Коли захоплена публіка зажадала пред'явити їй живого Шерлока Холмса, Ватсону не залишалося нічого іншого, окрім як найняти актора Реджинальда Кінкейда (Майкл Кітон) для виконання ролі великого слідчого.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 27

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 28

Джуд Лоу - "Шерлок Холмс" і "Шерлок Холмс: Гра тіней" (2009, 2011).

Голлівудський актор втілив роль помічника та друга Шерлока Холмса (у виконанні Роберта Дауні-молодшого) на великому екрані. Деякі жінки вважають його найсексуальнішим доктором за всю історію.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 29

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 30

Мартін Фрімен - серіал "Шерлок" (2010 - ...).

Доволі нестандартний актор у ролі Доктора Ватсона не загубився на тлі високого та аристократичного Шерлока Холмса у виконанні Бенедикта Камбербетча. Актор, раніше відомий завдяки ролі у "Хоббіті" зміг довести, що здатен грати не лише комедійні ролі.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 31

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 32

Найджел Брюс - серіал "Пригоди Шерлока Холмса" (1939-1946)

Англійський актор зіграв роль доктора Ватсона в американському серіалі.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 33

Дадлі Мур - "Собака Баскервілів" (1979)

Британський актор втілив роль помічника Шерлока Холмса у британській екранізації.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 34

Віталій Соломін - "Пригоди Шерлока Холмса та Доктора Ватсона" (1979-1986)

Головний Доктор Ватсон СРСР у виконанні радянського актора Віталія Соломіна став класичним персонажем та залишив помітний слід в кінематографі.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 35

Маргарет Колін - "Повернення Шерлока Холмса" (1979)

Перше перетворення Доктора Ватсона на жінку сталося завдяки багатій фантазії американського режисера Кевіна Коннора. Відома актриса успішно втілила вірного друга та помічника Шерлока Холмса.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 36

Ієн Харт - "Собака Баскервілів" (2004)

Британський актор втілив роль Доктора Ватсона в англійській екранізації.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 37

Кеннет Велш - канадський серіал "Шерлок Холмс" (2001-2005)

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 38

Гарет Девід-Ллойд - "Погроза з минулого" (2009)

Американська екранізація відомого детектива про Шерлока Холмса.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 39

Дебра Фарентіно - "1994 Бейкер-Стріт: Шерлок Холмс повертається" (1993)

Друга жінка, яка виконала роль Доктора Ватсона в екранізації відомого детективу. 

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 40

Джеймс Мейсон - "Вбивство за наказом" (1979)

Спільна екранізація Британії та Канади. Роль Доктора Ватсона втілив відомий голлівудський актор Джеймс Мейсон.

ТОП-15 сексапільних та огидних Шерлоків та Ватсонів - фото 41

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя