ТОП-7 невідомих купальських традицій та обрядів

Свято Івана Купала у більшості українців асоціюється зі стрибками через багаття та запусканням вінків по воді. Але купальських традицій та обрядів набагато більше

ТОП-7 невідомих купальських традицій та…

Depo.ua зібрав 7 обрядів, про які цікаво згадати напередодні купальської ночі.

1. Полюбовне поїдання млинців

Наші пращури вірили, що в купальську ніч магічною силою наділена навіть їжа. Особливо ж на Купала любили куштувати млинці. Вважалося, якщо розділити млинець з коханою людиною, почуття стануть міцнішими, а в парі цілий рік буде лад і гармонія. При цьому начинка у млинців повинна бути пісною. Ідеальний варіант - сезонні ягоди та фрукти. Так любов буде солодкою і сповненою приємностями.

2. Створення віників із трав

Якщо у купальську ніч не вдавалося знайти жадану квітку папороті, впадати у відчай не треба. Натомість можна назбирати букет з інших трав і зв'язати з них віники. Вважається, такі віники цілий рік стерегтимуть господаря від різноманітних напастей. Наприклад, вимітатимуть з квартири погану енергію разом зі сміттям. Якщо ж брати їх з собою у сауну чи лазню, очищатимуть тіло від хвороб, а свідомість - від негативу.

ТОП-7 невідомих купальських традицій на обрядів - фото 1

3. Очищення вогнем

Стрибки через вогнище вельми популярні і зараз - адже граційними парами, які вирішують кинути хоч і невеликий, але виклик стихії, не можна не милуватися. Проте у давні часи до вогню купальської ночі ставились більш серйозно. Вважалося, саме зараз полум'я здатне спалити усі біди та невдачі. Тож між багаттями проводили худобу, щоб тварини надбали нових сил, а хворостей позбулися. У розпалене вогнище кидали старий одяг, особливо ж - одяг дітей, в якому вони перенесли хворобу.

Сучасні біоенергетики пропонують сучасний варіант обряду для міських мешканців. За їхніми словами, аби очиститись вогнем, достатньо певний час потримавши над одягом та особистими речами запалену свічку. Не завадить молитва або просто побажання добра усьому живому.

4. Ініціація мольфарів та початок нового життя

В ніч на Купала новачки-мольфари (карпатські віщуни та чарівники - ред.) проходили ініціацію та відкривали двері у світ духів. Вважалося, якщо не встигнеш провести обряд у магічну дату, доведеться чекати цілий рік.

Тим же, кого магічні здібності не спокушають, на Купала радили ставити нові життєві цілі, виписувати плани на майбутнє та прощатися зі старими звичками, які себе пережили. Вважалося, енергія природи сприятиме реалізації найсміливіших амбіцій.

5. Малювання тварин

Чоловічим тотемом у західних регіонах України вважався баран, а жіночим - корова. Особливими магічними здібностями наділяли і козу. На Купала було прийнято майструвати захисні амулети із зображенням "чарівних" тварин. Аксесуар мав додавати своєму господарю мудрості впродовж року та боронити від злих сил.

Втім, малювали тварин разом із дітьми і просто заради розваги, а також для того, щоб привити малечі любов та шанобливе ставлення до всього живого. А як варіант, можна разом змайструвати симпатичну іграшку. 

ТОП-7 невідомих купальських традицій на обрядів - фото 2

ФОТО: pustunchik.ua

6. Кроплення водою оселі

Тим, хто не встиг покупатися на Купала, можна принаймні "викупати" у воді власну оселю. Оскільки вода у всіх водоймах в купальську добу чарівна, радили кропити нею квартиру, аби вигнати з оселі злих духів і... тарганів з мурахами.

7. Розмноження грошей

Звісно ж, у цікаву ніч працювати не хотілося, а гроші пропонувалося розмножувати у езотеричний спосіб. Вважалося, якщо звечора покласти усю готівку (в сучасному варіанті - банківські картки) під подушку, а зранку кілька разів перерахувати суму, "заряджені" купальською енергією гроші притягуватимуть до свого господаря чималі статки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme