ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству

Історія, яка трапилася з переселенцем із Донецька Романом Кисляком у Львові, показала, що в Україні ще не готові адекватно ставитися до людьми з обмеженими можливостями, а до західного світогляду нам ще далеко

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як виро…

Випадок з Кисляком – чоловіком з ДЦП, якого попросили вийти з кафе у Львові, практично став вироком нинішньому українському суспільству. Ще більше спантеличило інтерв’ю Кисляка.

"Я не ходжу по ресторанах, бо розумію, що є бридким. Вони гидують. Але ж мене запросили на зустріч... Я себе звинувачую, хоча це й не я виклав в Інтернет... Я не хочу жити, бо я є тягарем у суспільстві", – зазначив чоловік.

Згадується, що приблизно така сама історія сталася на Росії з сестрою топ-моделі Наталі Водянової Оксаною. Тоді 27-річну дівчину з ДЦП та аутизмом теж вигнали з кафе, заявивши, що та "відлякує клієнтів". Кафе закрили – мабуть, можливість міжнародного розголосу таки злякала росіян.

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 1

Тоді журналісти питали у Водянової, чому та не забрала Оксану жити до себе у Париж, а модель відповіла, мовляв, для людини з аутизмом подолання мовного бар’єру – задача непосильна.

Між тим, підтекст у запитання був однозначним. Очевидно, що на Заході дискримінацію вважають явищем, страшнішим за проказу. І не важливо, стосується це людей з обмеженими можливостями, секс-меншин чи жінок. 

Depo.ua зібрав сім історій успішних людей з ДЦП, які розповідають про західну ментальність набагато краще, ніж слова. 

1. Зірка телешоу Джері Джевелл

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 2

Американка, що з дитинства хворіла на ДЦП, не сприймала діагноз як вирок. Джері вирішила: вона хоче бути акторкою і зробить усе, аби здійснити мрію. Так, у 22 роки дівчина прийшла у Театр Комедії, і її взяли у трупу. Сама Джевелл зазначала, що і досі не впевнена, чи то керівник оцінив її талант, чи то вирішив зробити гуманний жест. Втім, зізнається, що причина її зачіпала мало: Джері зробила перший крок до своєї цілі. 

А через два роки зробила другий - подалася на кастинг серіалу "Факти з життя" і таки отримала роль. Для 1980-го року її історія виглядала справжньою сенсацією - Джевелл стала першою людиною з ДЦП, якій вдалося стати телезіркою. Наразі в резюме Джері участь у восьми телевізійних проектах і трьох повномасштабних картинах. 

2. Джош Блу - чоловік, який сміється над собою

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 3

Вочевидь, на цього життєрадісного хлопця любов до життя впливає набагато більше, ніж ДЦП. 

Джош успішно закінчив в школу і вступив у коледж, аби стати письменником. Паралельно взяв участь у волонтерській програмі в одному з зоопарку Сенегалу. Там хлопець вдався до епатажної акції - закрився у порожній клітці і цілий день розважав відвідувачів. 

Дебютувати на сцені Блу вдалося вже в університеті. Хлопець розважав студентів підбіркою дотепів. В деяких з них Джош висміював власну хворобу. 

Сміливість, оптимізм та чорний гумор швидко зробили хлопця популярним. Джош випустив два диски з жартами, постійно бере участь у телешоу, одружився і став батьком двох дітей. 

В інтерв'ю він не втомлюється повторювати, що все життя хотів довести, що люди з ДЦП можуть бути повноцінними членами суспільства, а інколи і селебритіс. 

3. Еббі Куран. Королева краси

Дівчина народилася з ДЦП, але це не завадило їй наважитися показати себе світу. Так, на конкурсі краси дівчина виборола титул Міс Айова, і взяла участь у змаганні "Міс Америка".

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 4

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 5

Розповісти про власний життєвий шлях Еббі наважилася у культовому реаліті-шоу Елен ДеДженерес. 

Красуня заснувала власну благодійно-просвітницьку організацію і допомагає іншим дівчатам із обмеженими можливостями надихнутися її прикладом і повірити у себе. 

4. 9-річна модель Холлі Грінхау

Холлі не вміє ходити і говорити - з близькими спілкується завдяки спеціальному пристрою-комунікатору. Але у свої дев'ять років дівчинці вже є чим похвалитися - Холлі знялася для реклами брендів дитячого одягу Boden та Tesco. 

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 6

Мама дівчинки Фіона розповіла журналістам, що зйомки стали для Холлі захопливою пригодою. 

"Їй сподобалося, як її нафарбували, сподобався новий одяг, робота з фотографом", - зазначає Фіона. 

Зауважує, що Холлі взагалі любить гарний одяг і вміє добирати речі зі смаком. Дівчинка вчиться у загальноосвітній школі і радує доволі хорошим рівнем знань. Крім навчання, дівчинка захоплюється верховою їздою і плаванням у басейні. 

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 7

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 8

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 9

5. Боннер Педдок, підкорювач вершин

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 10

В юності Педдок не був особливо активним. Як згадує чоловік, рідні ставилися до нього з величезною турботою і співчуттям, уникаючи будь-яких розмов про його фізичний стан. Все змінилося на зустрічі організації для людей з обмеженими можливостями. Тоді очільник організації запропонував йому взяти участь у благодійному марафоні. Боннер погодився і успішно подолав дистанцію. 

"Тоді я вперше зрозумів, що можу жити повноцінним, наповненним емоціями життям", - пізніше згадував чоловік у книзі мемуарів. 

Його життям і справді можна захоплюватися. Так, Боннер став першою людиною з ДЦП, що забралася на вершину Кіліманджаро. А ще чоловік фінішував у найважчій у світі гонці з триатлону. 

Наразі Боннер опікується людьми з обмеженими можливостями на чолі власної організації, запевняючи їх, що у світі немає нічого неможливого. 

6. Джордж, 9-річний гравець "Евертона"

Хлопець з ДЦП з раннього дитинства є затятим футбольним вболівальником. Та і сам любить поганяти м'яча. До того ж, є доволі талановитим. Зустріч з улюбленою командою - футбольним клубом "Евертон" - Джордж фактично організував собі сам. 

Він записав відео з власного тренування і виклав його у Мережу. Відео потрапило на очі півзахиснику команди Жерару Деулофеу. Він передивився запис кілька разів і вирішив особисто запросити хлопця на товариську гру команди. 

В перерві між таймами юного вболівальника запросили на футбольне поле і запросили його самому забити гол.

Відеозапис цього моменту став хітом в Інтернеті.

7. Художник і коуч Ден Кеплінгер

Ден закінчив школу для дітей з обмеженими можливостями, але на цьому навчання не припинив. Кеплінгер вступив в університет Тоусона, здобувши спеціальність експерта з масових комунікацій.

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 11

Але прославився він головним чином завдяки своїм картинам. На них він зображає, в тому числі, власне життя. При цьому стверджує, що не вважає свою творчість сповіддю.

"Я прагну розкрити набагато ширшу тему. Адже життя кожного з нас наповнене складнощами, деякі з яких сприймаються як непереборні. Людина стоїть перед вибором - опустити руки, або зібратися силами і рухатися далі. Власне, про цей вибір і йдеться в моїх роботах", - наголошує Кеплінгер. 

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 12

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 13

ТОП-7 історій успіху людей з ДЦП як вирок українському суспільству - фото 14

Кеплінгер допомагає іншим зрозуміти: боротися завджи цікавіше. Про це художник розповідає людям на власних лекціях, викладаючи у школах, вишах і різних спеціалізованих закладах. 

Вочевидь, Україна стоїть перед іншим вибором - стати адекватною країною, яка дає шанс, на щастя, всім своїм громадянам. Або ж і далі не помічати залишки середньовіччя та "Русского мира", які час від часу заявляють про себе у наших містах та селах. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme