ТОП-6 зарубіжних фільмів для Укропів від Мирослава Слабошпицького

Гарне кіно допомагає абстрагуватися від проблем та освіжити сприйняття. Скласти підбірку фільмів, які були б корисними для українців в нелегкі часи, depo.ua попросив режисера Мирослава Слабошпицького

ТОП-6 зарубіжних фільмів для Укропів від…

Більше матеріалів читайте у Все для укропів: музика, література і кіно, а також читайте Спецпроекти.

Слабошпицький наголосив, що фільми, які б сподобалися усім, радити не береться, але погодився перерахувати depo.ua стрічки, які подобаються особисто йому.

1. "Місто Бога" (2002)

Режисер: Фернанду Мейреллиш, Катя Лунд

Доволі динамічна картина розповідає про життя бідноти у трущобах Ріо-де-Жанейро. Головні герої - дрібні гангстери, які намагаються вижити у суворих законах бразильських "джунглів". Фільм розвінчує образ класичного мафіозі, тикаючи глядача носом в далеко не романтичну реальність.

2. "Догвілль" (2003)

Режисер: Ларс фон Трієр

Філософський фільм про дівчину, яка змушена ховатись від гангстерів у невеликому, віддаленому від цивілізації містечку. Спершу головна героїня настроєна завойовувати симпатії гарними справами, але, як вважають автори картини, доброта не надто властива натовпу. Тож дівчині судилося повністю перевернути власні уявлення про світ.

3. "Собача спека" (2001)

Режисер: Ульріх Зайдль

Місто страждає від спеки, мозок плавиться, а табу відходять на інший план. Автори змальовують доволі похмуру картину, в якій спека позбавляє мешканців міста будь-яких людських рис. В фільмі розквітає насильство та розпуста. Власне, спека - лише алегорія, а над месседжем картини критики ще й досі ламають голову.

4. "Астенічний синдром" (1989)

Режисер: Кіра Муратова

В картині розказано дві історії людей, хворих на астенічний синдром. Життя героїв повільно перетворюється на сон, істерію, сюрреалістичну маячню, та суспільство не поспішає допомагати жертвам обставин. Автори констатують доволі похмуру істину: коли твоя партія програна, усім іншим до тебе немає справи. Втім, шанувальники Маратової вважають, що режисер намагалася показати щось набагато більше, ніж просто людську трагедію і розповідала скоріше не про поодинокі випадки, а про стан самого суспільства.

5. "Потвори" (1932)

Режисер: Тод Браунінг

Фільм змальовує яскраві пристрасті, які вирують у цирковій трупі серед людей, які заробляють гроші на власних фізичних вадах. Через підвищену увагу до людського каліцтва картина довгі роки була заборонена, а коли цензори показали їй зелене світло, вмить вписалася до анналів світової класики. Автори фільму з величезним співчуттям ставляться до своїх персонажів, стверджуючи, що здатність любити і захищати власну гідність не залежить від зовнішніх особливостей.

6. "Незворотність" (2002)

Режисер: Гаспар Ное

Новаторська картина наробила чимало галасу на початку століття - фільм знятий в доволі оригінальній манері, до того ж, події розгортаються перед глядачем з кінця до початку. Аби зрозуміти геніальний задум автора, потрібно, по-перше, сконцентруватися на побаченому, а по-друге - у черговий раз переосмислити реальність. Головний герой повинен знайти і вбити незнайому людину, і його затія перетворюється на сюрреалістичну пригоду. Приголомшливі сцени насильства здатні шокувати, але автори пропонують глядачеві, скоріше, думати, ніж дивуватися.

Також читайте підбірку українських пісень для Укропів від Джамали та рейтинг зарубіжних книг від Андрія Кокотюхи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme