ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ТОП-6 простих способів побороти щоденний стрес

Директор Товариства з управління стресом і автор книги 10 кроків до зняття стресу Нейл Шах розповів, як ефективно боротися зі щоденними хвилюваннями, втомою і поганим настроєм

Depo.Життя
17 вересня 2017 16:24
ФОТО: depo.ua

Щоб залишатися спокійним протягом напруженого дня, потрібно робити кілька корисних речей, каже Нейл Шах, передає Depo.ua з посиланням на Huffington Post.

1. Хвилина медитації. Практикуючи глибоке і спокійне дихання, ви навчитеся розслаблятися в найбільш напружені моменти. Просто сядьте або станьте у зручній позі, повільно вдихайте через ніс, рахуючи до п'яти, і видихайте через рот, рахуючи до восьми. Коли ви дихаєте, робіть це за допомогою м'язів живота, а не підніманням плечей. Дозвольте розуму стежити за вашим диханням, коли свіже повітря наповнює легені, а "старе" - виходить назовні.

2. Робіть те, що вам подобається. Щоб не відчувати стрес, хоча б раз на день займайтеся тим, від чого отримуєте задоволення. Це можуть бути розмальовки, прогулянки з собакою, книги або серіали.

3. Будьте вдумливі. Будьте уважні до дрібниць. Наприклад, коли чистите зуби і вмиваєтеся, помічайте й відчувайте, як вода тече по ваших руках, відчувайте запах мила. Під час прийняття їжі вдумуйтеся, які продукти лежать у вас на тарілці і який у них смак. Це робить вас більш стійким до стресу.

4. Уникайте стимуляторів. Коли ви відчуваєте себе пригніченим або злим, не поспішайте палити, пити каву або алкоголь. Краще просто випийте чай і відволічіться на кілька хвилин від проблем.

5. Поговоріть з ким-небудь. Якщо вас щось турбує, не ховайте це в собі. Пригнічуючи проблему, ви робите тільки гірше для свого самопочуття. Поділіться своїми емоціями з близькою людиною. Кажуть, що хорошими слухачами бувають навіть домашні тварини.

6. Робіть перерви в роботі. Коли ви перебуваєте під сильним нервовим напруженням, влаштовуйте собі п'ятихвилинні перерви. Найкраще вийти на вулицю, подихати свіжим повітрям і повернутися до вирішення завдання з ясним розумом.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя