ТОП-5 нездійснених бажань столичних мерів

У столичній міськадміністрації знову заговорили про будівництво автомобільних паркінгів біля станцій метро. Цю "пісню" починав ще мер Черновецький майже 10 років тому, а діло так і не набуло масштабності

ТОП-5 нездійснених бажань столичних мері…

Depo.ua зробив підбірку топ-5 пустих обіцянок мерів столиці за останні 10 років. 

Два проекта метро на Троєщину і один із варіантів народної творчості на наболілу тему

Метро на Троєщину

Без сумніву, це найбільший провал усіх без виключення очільників столиці. Починалось будівництво цього об`єкту ще на початку 90 років минулого століття, коли був закладений Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. Потім через брак фінансування роботи припинилися. Реанімував проект Олександр Омельченко у 2003 році. Далі метро на Троєщину мав запускати і Черновецький, і його наступник Олександр Попов. Дещо збавив оберти в цьому питанні нинішній мер Кличко, мовляв, будуть гроші - буде метро. Зрештою, мешканцям Троєщини за усі ці роки запропонували їхати на правий берег Дніпра за допомогою міської електрички якої можна дістатися на трамваї. Втім, це аж ніяк не замінить метрополітен, який чиновники й не думають будувати.

Бортницька станція аерації (фото УНІАН)

Реконструкція Бортницької станції аерації

На цей об`єкт наче пороблено. Ще за часів мера Черновецького, в 2009 році, міська влада обіцяла от-от надати нове життя станції, яка очищає усі каналізаційні фекалії столиці. Тоді йшла мова, що на ці потреби має бути виділено 400 млн. євро. Звісно, бюджет Києва такі суми не потягнув би, тому чиновники сподівалися на кредит від європейських країн. Після Черновецького пісню про БСА затягнув вже його наступник Олександр Попов. Зрештою, по цей день нічого серйозного не зроблено в цьому напрямку. Міська влада лише виділяла по кілька десятків мільйонів гривень на підсипання дамб мулових полів БСА, але проблему це ніяк не вирішувало. Нещодавно, в КМДА звітували, що незабаром японський уряд надасть кредит на реконструкцію станції. Чекаємо з нетерпінням.

Прибирання МАФу з території біля київського залізничного вокзалу (фото УНІАН)

Боротьба з МАФами

Київ недаремно називають другим Шанхаєм. Здається, стільки кіосків, як у столиці України немає ніде у світі. Потворні МАФи розміщені, де тільки можна. Інколи складається враження, що кіоски скоро будуть встановлювати у під`їздах будинків. Розквіт "мафіозного" бізнесу припав на добу правління Черновецького. Парадокс в тому, що Леонід Михайлович на кожному кроці кричав, що кіоски - не для столиці європейського міста, але цих коробок ставало тільки все більше. Наступник "космомера" Попов взагалі оголосив масштабну війну кіоскам. Власникам МАФів навіть дали час на узаконення своїх халабуд, а ті, що опинилися б поза законом мали б бути знесені. По факту кіосків стало тільки більше. І от нинішній мер Віталій Кличко теж вирішив попіаритися на темі МАФів, мовляв, не може бути у європейській столиці цих потвор. Десь ми таке вже чули. Загалом дії влади зводяться до показових демонтажів кількох десятків кіосків по всьому Києву. Щоправда часто-густо буває, що вже вночі на тому самому місці знову з`являється купа кіосків.

Зовнішнє утеплення однієї з квартир у житловому будинку 

Енергоефективне місто

З приходом до влади, у 2006 році, Леоніда Черновецького, у колах чиновників КМДА стало модним розповідати киянам про енергоефективні програми. Сам мер наголошував, що столиця має постійно знижувати споживання газу, електроенергії та інших видів палива. Космічний мер навіть підписував відповідні розпорядження. Але все це зводилося до того, що чиновники на публіку утеплювали фасад кількох багатоповерхівок. На тому і все. За часів Олександра Попова теж піднявся сполох. Зокрема енергоощадні технології записали в Стратегію Києва до 2025 року. Віталій Кличко теж зайнявся проблемами енергозбереження... на словах. Тим часом столиця захлинається від браку подібних запроваджень в сфері енергетики, адже заради економії газу навіть продовжують канікули для школярів, що менше отоплювати класи в навчальних закладах.

Флешмоб киян, в якому вони імітують величезну чергу, яка утворилася біля громадського туалету в центрі міста

Громадські вбиральні

З набуттям незалежності України на тотальний розпродаж були виставлені навіть громадські вбиральні Києва. Склалася така ситуація, що у тримільйонному місті на сьогодні є лише кілька сотень туалетів! У спальних районах з цим взагалі повна катастрофа. Той самий Черновецький обіцяв киянам неземні вбиральні з душовою кабіною всередині. Але дізнавшись, що такий туалет коштує кілька десятків тисяч євро, Черновецький дав задню у цьому питанні. Потім він придумав, що кияни можуть справляти потребу у будь-якому кафе чи ресторані. На ділі обслуга таких закладів просто не впускала містян у вбиральню поки вони чогось не куплять. "Будував" словами вбиральні і Олександр Попов. Теперішня влада дещо абстрагувалася від цього питання, тому кияни продовжують надривати свої сечові міхурі, гуляючи містом.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme