"Ну все, я їду": Куди податися ображеним на результати українських виборів

Після першого туру президентських виборів ви пообіцяли виїхати з країни, пригледіли валізи у клітинку і уявили, як товчете черевиками вікову бруківку Рима або Парижа. А ще уявили, як в Україні ридають за вами гіркими слізьми і ладні усе переграти, аби вас повернути. Залишаються дрібниці: зрозуміти, за що ви житимете і ким працюватимете за кордоном

Журналіст відділу "Життя"
"Ну все, я їду": Куди податися ображеним…

Не секрет, що українським імігрантам - навіть розумним, політично свідомим і обізнаним з істинним станом речей - раді не всюди. Прикордонники деяких західноєвропейських країн можуть робити усе можливе, аби знайти формальний привід не пустити вас у країну на дозволені безвізом, повністю легальні 90 днів. Тому краще зробити сказати, що заїжджаєте на тиждень і показати зворотній квиток.  Гроші за нього ви не повернете, але значно збільшите шанси перетнути кордон і почати нове життя. 

Інша справа - якщо заздалегідь подбали про робоче місце. Втім, і тут залишається питання, куди саме краще податися. 

Depo.ua зібрав список країн, де буде легше прижитися ображеним світовою несправедливістю українцям.  

1. Польща

За інформацією НБУ, саме з цієї країни мігранти перевели в Україну найбільшу суму у $3,626 млрд. 

Вакансії у польських містах можна знайти навіть на українських сайтах з працевлаштування.  Агенції запрошують українців на некваліфіковану роботу. Досвід у багатьох випадках необов'язковий. Житлом обіцяють забезпечити. 

Наприклад, різноробом на м'ясокомбінаті платять 31 тис. грн. Слюсарям чи мулярам - від 25 тис. грн. 

Якщо раніше перед мандрівкою доводилося добряче повозитися із робочою візою, з початку минулого року умови для українців спростили. Тепер можна заїхати у країну з біометричним паспортом і вже на місці шукати роботу. 

Роботодавці зобов'язані подати до управління праці країни заяву про план найняти іноземця. У документі прописують умови працевлаштування. Вже на місці з працівником укладають трудовий договір. 

За даними МЗС на весну 2018-го у країні працюють та навчаються близько 1 млн українців, польська ж влада озвучує вдвічі більше цифру.  

Втім, якщо захочете з ними потоваришувати, від питань про їхнього кандидата на українських виборах краще утриматися.  Раптом і в Польщі результати вас розчарують. 

2. Чехія

На початку минулого року уряд країни вдвічі збільшив квоти на працівників з України - з 9600 до 19600 робочих місць. 

А на початку 2019-го голова МЗС країни Томас Петршичек оголосив про спрощення процедури працевлаштування для українців і плани збільшити квоти ще у два рази. 

Можна влаштуватися, наприклад, водієм за 30 тис. грн або ж працівником на завод, де платитимуть $4.4 на годину.  Традиційно у Чехії раді нашим програмістам - їм обіцяють ставки величиною до безкінечності. 

Втім, з офіційним працевлаштуванням іноземців у країні морока. Роботодавець має подати заявку про відповідний намір, зачекати 30 днів (термін планують знизити до 10), і лише якщо не знайде працівника серед чехів, матиме право найматиме українця. 

Заручившись згодою працедавця, людина, яка має вищу або вищу спеціальну освіту, подає у чеське консульство заявку на отримання так званої Синьої картки - дозволу жити і працювати у країні терміном, не більше двох років.  Ті, хто влаштувався на некваліфіковану або робітничу спеціальність, можуть отримати Трудову картку. Але процедура істотно не відрізняється. 

3. Німеччина

Німеччина оголосила про спрощення норм для заробітчан з початку 2020-го, що змусило більш східні країни замислитися над поступками для мігрантів, аби остаточно їх не втратити. 

За задумкою уряду Німеччини, при прийомі на роботу громадяни країни не матимуть переваг перед іммігрантами.  Крім того, шукати роботу буде можна і після прибуття у Німеччину.  На це потенційному працівнику хочуть дати півроку.

Вищі шанси будуть у тих, хто матиме потрібну країні професію. Крім того, умовою буде знання німецької і документу про освіту, який визнає влада країни. Можливо, власник диплома українського профтехучилища буде зобов'язаний підтверджувати кваліфікацію, а ця процедура займе тривалий час. 

Словом, від'їзд до Німеччини - перспектива хоч і приваблива, але туманна. Тим паче, що конкурувати за робоче місце доведеться з тими ж поляками та чехами. 

4. Італія

Ця країна ще з 90-х стала традиційним прихистком для українців, які ладні залишити Батьківщину у пошуках кращого життя. Втім, законодавство не надто дружнє до іммігрантів, тож їдуть здебільшого нелегально. За даними станом на минулий рік, українська діаспора нараховує близько 230 тис. українців. Втім, статистичні дані суттєво занижені. 

Країна винаймає українців на сезонні сільськогосподарські роботи, у сферу ресторанного бізнесу, як доглядальників за дітьми та літніми людьми і прибиральників, а також у сфери техпідтримки бізнесу.  

Хоча ставлення до мігрантів в цілому тут не дуже дружнє, адже країна має постійно розбиратися з біженцями з Африки, сумарні заробітки українців в Італії зростають. Зокрема,  минулого року українці перерахували з цієї країни додому $492 млн - показник, на 10% більший, ніж у 2017-му.  

5. Росія

Останні роки міграція до країни-агресора скоротилася втричі, але українські мігранти і зараз треті за чисельністю. На Росії просто працювати нелегально, але можна і оформити так званий патент на роботу, сплативши внесок та склавши іспит з російської та історії країни. Так, на Росії Кремль, Путін і купа маразмів. 

Але принаймні за одне можете бути спокійними: непередбачених результатів виборів тут не буває. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme