ТОП-15 проникливих фільмів про історію України

За останні п'ять років український кінематограф ожив і почав знімати якісне і дійсно цікаве кіно. Ми пропонуємо вам подивитися стрічки про історію України та становлення української нації 

ТОП-15 проникливих фільмів про історію У…

Depo.ua зібрав найцікавіші фільми про історію України, які були зняті за період незалежності нашої країни. Найяскравіші стрічки подарували нам останні роки, тому, якщо раптом забарилися чи не встигли подивитися ці фільми про перипетії у долі нашого народу та нашої Батьківщини, – тоді мерщій переглядати ці картини.

                                                                                "Крути 1918", 2019

Як нескладно здогадатися за назвою, цей фільм присвячений подіям на залізничній станції крути, а точніше бою, який відбувся у 1918-му. На фоні вирішальних подій для долі України розгортається особиста історія двох братів – Андрія і Олекси Савицьких, які закохані у прекрасну Софію. Під час боротьби за владу уряд УНР посилає чотириста юнаків, серед яких брати Савицькі, на бій проти чотирьох тисяч, які входять до армії ворога.

                                                                                  "Чорний ворон", 2019

Ця історична драма знята за мотивами книги Василя Шкляра "Залишенець. Чорний ворон". Події цього фільму відбуваються у 1922-му, коли колишній офіцер армії УНР Іван на прізвисько "Ворон" приїздить з вагітною дружиною до батька на хутір. Вони мають надію на нове життя, але вже з вокзалу розуміють,  що спокійно їм тут жити не дадуть. На власні очі Іван бачить, як із вагона виходить полк ГПУ з чекістами. Вони мають задушити повстання "холоднярців" та зробити усе, аби ліквідувати Холодний яр. Зрештою батька Івана арештовують, а самого офіцера змушують втертися у довіру до повстанців і пов'язати їх "з середини". 

                                                                                  "Король Данило", 2018

Фільм про події 1238-го року, коли Князь Данило і його брат Василь нападають на замок, що стоїть на кордоні. Мешканці цього замку поклоняються невідомому ордену, проте завдяки хитрощам Данилу вдається захопити магістра, який переконує короля стати його союзником у боротьбі з ворогом зі Сходу. Йдеться про Хана Батия, про якого магістр попереджав Данила. У підсумку ворог бере Київ, а Данило розуміє, що відступати не можна і потрібно діяти…

                                                                                   "Донбас", 2018

Цей фільм складається з 13 коротких сюжетів, які у документальній манері демонструють життя людей на окупованих територіях на Сході. Подивившися цю стрічку занурюєшся у атмосферу Донбасу. Придумана Росією війна понівечила чимало життів, але це не скасовує того факту, що Донбас ще живий. 

                                                                                   "Ціна правди", 2019

В основу цієї історичної драми лягла книжка американської письменниці Андреа Халупи, присвячена подіям в Україні у 1932-1933-х роках, які отримали назву Голодомор. Українську історію ми побачимо очима британського журналіста Ґарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радя, йому вдається дізнатися жахливу правду про злочини режиму.

"Голод 33", 1991

Ця стрічка є першим художнім фільмом про Голодомор 1932–1933 років, яка відзнята за мотивами повісті Василя Барки "Жовтий князь". У сюжеті розповідається про українську селянську родину, яка робить усе, аби вижити під час голоду. Окрім цього, картина розповідає про встановлення радянської влади більшовиками на території України і збільшення завдяки терору тотального контролю партії над життям населення.

"Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939", 2010

Режисером цієї документальної стрічки про Галичину є Тарас Химич. Він допомагає глядачам пригадати західну Україну, яка до 1939 року входила до складу Польщі, але з початком війни внаслідок "пакту Молотова — Ріббентропа" 17 вересня зазначає наступу радянських військ, які встановлюють там свою владу за допомогою репресій. Режисер у стрічці не лише використав архівну хроніку, але й наповнив її інтерв'ю з очевидцями тих подій.

Зазначимо, що Химич також протягом 2012–2015 років випустив фільми "Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919—1939", "Хроніка Української Повстанської Армії 1942—1954", "Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918–1919".

"Поводир, або Квіти мають очі", 2014

В основі сюжету стрічки – життя 10-річного Пітера, який утікає від радянських агентів, що вбили його батька, американського інженера. Хлопцеві вдається вижити завдяки сліпому бандуристу Івану Кочерзі, з яким він мандрує кількома українськими селами на початку Голодомору.

Також режисер стрічки Олесь Санін ілюструє масовий розстріл кобзарів після з’їзду, який начебто відбувся в Харкові в період 1932–1934 років. Проте історики неодностайні в достовірності цієї події, адже допоки не знайшли жодних документальних підтверджень про "розстріляний з’їзд".

"Зима у вогні: Боротьба України за свободу", 2015

Ця документальна картина американського режисера Євгена Афінеєвського розповідає про Революцію Гідності в Україні протягом зими 2013–2014. У ній багато інтерв’ю з протестувальниками, медиками, священниками, митцями, які перебували на Майдані. Фільм знімали 28 операторів.

Світ вперше побачив картину 2015 року на Венеційському кінофестивалі. "Зима у вогні: Боротьба України за свободу" отримала приз глядацьких симпатій на фестивалі в Торонто. Цікаво, що американська компанія Netflix стала головним дистриб’ютором картини.

"Століття Якова", 2016

Цей 4-серійний фільм був знятий на основі однойменного роману Володимира Лиса. У центрі сюжету – столітнє життя волинянина Яків, яке було насичене карколомними і мінливими подіями, як особистими, так і бурхливими суспільними змінами ХХ ст.

Попри свою пасивність, Яків встиг послужити у польській армії, повоювати у Другій світовій, втекти з німецького концтабору, опинитися із родиною та односельцями поміж конфлікту УПА і радянських спецслужб й пережити польсько-українську трагедію, яку згодом назвуть Волинською.

Здається, що на долю однієї людини таких випробовувань забагато. Однак тоді багато українців так жили – воювали у різних арміях, часто один проти одного, втрачали рідних, а потім знову відбудовували свої домівки й налагоджували душевний спокій.

"Кіборги", 2017

Художній фільм "Кіборги" – історія людей, які, незалежно від освіти, професії та мови, приїхали в ДАП захищати Україну. Це не лише воєнна історія, скільки історія про смисли. Цей фільм про те, за що воюють наші хлопці, про що вони думають і чим дихають. У фільмі є все – і внутрішні конфлікти, і любов, і дружба, і силу духу.

"Таємний щоденник Симона Петлюри", 2018

Картина була створена Національною кіностудією імені Олександра Довженка за підтримки Держкіно. У ній йдеться про життя і діяльність голови Директорії і головного отамана УНР Симона Петлюри у період Української революції 1917-1920 років, а також у той час, коли Петлюра перебував у Парижі, в еміграції.

Головна роль дісталася Сергію Фролову – він зіграв Петлюру. Актор Богдан Бенюк органічно зобразив Михайла Грушевського, а Євген Нищук постав в образі Володимира Винниченка.

"Іловайськ 2014. Батальйон "Донбас", 2019

Зйомки фільму про іловайську трагедію режисера Івана Тимченка тривали три роки. Головним героєм картини став Тарас Костанчук – він не лише зіграв самого себе, а й виступив у ролі продюсера стрічки.

Сценарій фільму заснований на реальних історіях воїнів і публікації у пресі. Бюджет стрічки склав 33 млн грн. 

"Заборонений", 2019

У фільмі розповідається про останні роки життя Василя Стуса – видатного українського поета ХХ століття. Роман Бровко – режисер фільму – намагався описати у кінокартині боротьбу Стуса з системою і спроби опублікувати останню збірку віршів, яку він хотів передати з в'язниці на свободу.

Держава виділила на зйомки картини 19,5 млн грн, хоча загальна вартість виробництва склала 38,1 млн грн.

"Додому", 2019

Кінострічка "Додому" розповідає про історію однієї кримськотатарської сім'ї, де батько втрачає сина, а брат – брата. Життя Назіма забирає на Сході України війна. Його батько – Мустафа – приїжджає в Київ, щоб забрати тіло загиблого сина додому для поховання, а заодно і перевезти жити до Криму і свого молодшого сина – Аліма. Останній не розуміє, чому він має повертатися із мирного Києва до Криму, який окупувала Росія, але не наважується суперечити батькові.

Фільм знімався у Києві, на Київщині і Миколаївщині, на Арабатській стрілці та озері Сиваш. Світова прем’єра стрічки відбулася на Канському міжнародному кінофестивалі, де робота була серед номінантів на премію "Особливий погляд".

Нагадаємо, раніше Depo.ua пропонував переглянути голлівудські фільми, в яких згадується Україна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme