Легка та економна: ТОП-5 фактів про нову монету 10 гривень

3 червня Національний банк України вводить в обіг монети номіналом 10 гривень, які мають замінити купюри

Легка та економна: ТОП-5 фактів про нову…

Фото: НБУ

Вже відсьогодні українці зможуть побачити нову 10-гривневу монету, яка є частиною комплексного рішення з оптимізації й оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває від 2014-го року. З цієї нагоди Depo.ua пропонує ознайомитися з декількома цікавими фактами про новеньку монету.

Невелика і легка

характеристики 10 гривневой монети

Діаметр нової монети становить 23,5 мм, а вага – 6,4 г. Такі параметри відрізняють нову монету від усіх наявних у гаманцях українців.

Вона має невеликі габарити та є надлегкою. Виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Гурт (третя сторона монети, – ред.) має особливе рифлення, завдяки чому її буде легко відрізняти від монет іншого номіналу.

Іван Мазепа на реверсі

На реверсі 10-гривневої монети зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи. Це те саме зображення, що й на вже звичній українцям 10-гривневій банкноті.

Зазначимо, що серед нумізматів багато років точаться суперечки стосовно історичного діяча на портреті. Так, за словами художників монетного двору НБУ братів Харуків, це не Мазепа, а Пилип Орлик. Мовляв, на погодження подали кілька варіантів ескізів з Мазепою, але серед них випадково виявився один з Орликом. За іронією долі, його і затвердив НБУ.

На аверсі монети номіналом в 10 гривень в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту традиційно розміщено її номінал.

Нова монета економна 

Завдяки заміні купюри на монетну версію, Україна, за найменшими підрахунками, зможе заощадити до 1 мільярду гривень. Річ у тому, що купюри НБУ треба замінювати ледь не щороку, адже вони потребують особливої обробки та зберігання. А ось монети можуть "жити" до 25 років. Обіг монет потребує від держави значно менше коштів, тому вони і економлять бюджет. 

Довгоочікувана

Перше карбування монети номіналом у 10 гривень відбулося у 2018-му, проте до обігу її було введено лише 3 червня.

Фінальна версія 10 гривен

Саме 10-гривнева монета завершує оптимізацію й оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, який тривав з 2014 року. Завдяки комплексним змінам номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться шість номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень). 

Нагадаємо, що у НБУ випустять монету зі срібла, номіналом 1000 гривень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme