20 невідомих фото Другої Світової війни

Згадуємо найстрашнішу подію XX століття
Depo.Життя
9 травня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
20 невідомих фото Другої Світової війни
20 невідомих фото Другої Світової війни

Друга світова війна тривала 2 194 дні, з 1 вересня 1939 року по 2 вересня 1945 року, коли на борту лінкора "Міссурі" Японія підписала акт про капітуляцію. Проте перемогу над фашистськими силами прийнято відзначати саме в ці дні. Загалом за ці шість років загинуло за різними оцінками від 50-ти до 55 млн людей, приблизно половина з них загинула на фронтах. Ця війна стала найбільш кровопролитною в ХХ столітті.

Автор блогу Bag of Dirt збирає кращі з маловідомих фотографій Другої світової війни. З квітня 2013 року, на цьому ресурсі зібрано вже кілька тисяч фотографій.

Ось лише деякі з цих фотографій, вони здалися журналістам depo.ua особливо цікавими.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 1

Англійські пожежники гасять величезну пожежу в Лондоні після того, як Люфтваффе завдали авіаудару по столиці Великої Британії. Грудень 1940 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 14

Мирних фінів евакуюють із сільської місцевості яку бомбардують радянські літаки. Вілппула, Фінляндія, 23 червня 1941 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 16

Волонтери іспанської «Блакитної дивізії», названої так за кольором сорочок, вирушили з Мадрида на підготовку до Німеччини, а потім на Східний фронт. 13 липня 1941 року

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 9

Німецький солдат фотографується поруч зі зруйнованим радянським Т-34 неподалік від російського міста Луга. СРСР, Ленінградська область, липень 1941 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 17

Босонога і розпатлана польська єврейська жінка з дитиною в шидловецькому гетто, швидше за все, під час одної з численних облав і депортацій до концтабору Треблінка. Мазовецьке воєводство, Польща, вересень 1942 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 4

Сицилійці вітають прихід американських військ під час вторгнення союзних військ до Сицилії. Італія, провінція Палермо, липень 1943 року. Фото Роберта Капи.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 3

Американські і канадські солдати оглядають покинуту японську базу карликових підводних човнів на острові Кіска після перемоги союзників у битві за Алеутські острови. Серпень 1943 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 19

Росіянка із двома маленькими дочками дивиться на свій будинок, зруйнований під час другої битви під Смоленськом. СРСР, вересень 1943 року.

Топ-20 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 1

Колона важких німецьких танків загрузнула під час боїв в Україні. Вінницька область, листопад 1943 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 7

Радянські солдати 1-го батальйону 506-го Окремого армійського мінометного полку відзначають прорив сильно укріпленої німецької лінії оборони на північ від Новгорода і захоплення німецьких солдат і їх прапора. СРСР, Новгородська область, Січень 1944 року. Фото Семена Нордштейна.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 15

Учасники французького ополчення на барикадах під час боїв за звільнення столиці Франції. Париж, серпень 1944 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 12

Югославські партизани, частина Національної визвольної армії і партизанських загонів Югославії, гуляють по Аранджеловац після звільнення міста від фашистів. Аранджеловац, Сербія, Югославія, вересень 1944 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 10

Болгарські партизани увійшли в столицю своєї країни - Софію. Болгарія, вересень 1944 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 6

Британські солдати 36-ї стрілецької дивізії несуть пораненого японського військовополоненого уздовж залізничної колії на перев'язувальний пункт після наступу на японські позиції. Бірма, неподалік міста Мавлу, листопад 1944 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 13

Нів Фернандез, шкільна вчителька і єдина жінка серед командирів філіппінських партизан, показує американському солдату, як вона різала японців довгим ножем «боло» в джунглях острова Лейте. Листопад 1944 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 18

Екіпаж американського авіаносця Intrepid ховає в морі своїх товаришів по службі. Шість офіцерів і 59 матросів загинули в результаті удару двох японських камікадзе. 26 листопада 1944 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 8

Німецький пілот, який потрапив у полон після того, як його літак був збитий американцями біля Вайсвайлера. Німеччина, Північний Рейн-Вестфалія, 9 грудня 1944 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 11

Солдати британської армії відпочивають і п'ють чай поруч із дерев'яною дошкою зі свастикою, яка була відірвана від фасаду будівлі в Краненбургу. Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина, 9 лютого 1945 року.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 2

Радянські солдати 1-го гвардійського механізованого корпусу 3-го Українського фронту їдуть палаючими вулицями Відня під час Віденської наступальної операції. Австрія, квітень 1945 року. Фото Євгена Халдея.

Топ-15 рідкісних фотографій Другої Світової війни - фото 5

Радянські солдати прокладають кабелі зв'язку на вулицях Відня після успішної Віденської наступальної операції. Квітень 1945 року. Фото Євгена Халдея. 

 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя