ТОП-15 помилок в резюме, які можуть нашкодити кар'єрі

Експерти з професійної орієнтації назвали найпопулярніші помилки в резюме, які можуть коштувати роботи

Як пояснюють експерти, на одну вакансію надходять в середньому 50-70 резюме та у відділі кадрів немає часу, щоб повністю перечитувати всі заявки. Зазвичай, вистачає шість секунд, щоб визначити підходить людина чи ні, передає depo.ua з посиланням  The Independent.

Для того, щоб моментально зачепити і показати себе з найкращого боку, експерти радять уникати таких помилок:

1. Непотрібний досвід роботи

У графі досвід роботи слід вказувати лише той, який має безпосереднє відношення до посади. "Якщо Ви у студентські роки працювали бариста, але зараз займаєте непогану посаду і хочете рухатися далі, позбудьтеся цього пункту", - стверджує експерт Аліса Гелбарт.

2. Особиста інформація

Не варто вказувати сімейний стан, релігійні погляди та іншу подібну інформацію. Також, якщо хобі не має відношення до роботи, про нього теж не варто згадувати.

3. Брехня

Справжні фахівці відділу кадрів дуже швидко знаходять неправдиві дані в резюме. Якщо ж брехня не розкриється відразу, її неодмінно виявлять під час співбесіди.

4. Багато тексту

Звичайно, кожен кандидат хоче якомога краще описати себе і витрачає на це багато часу і паперу. Один з головних секретів вдалого резюме - лаконічність, оскільки розмір резюме не повинен перевищувати однієї сторінки.

5. Період безробіття

Якщо якийсь час ви були без роботи, краще не вказувати причини і не акцентувати на цьому увагу. При необхідності, про це запитають на співбесіді.

6. Формат резюме

Як пояснює Аліса Гелбарт, оформлення резюме не менш важливе, аніж його зміст. Воно має бути простим, зрозумілим і послідовним. Крім того, в ньому не повинно бути граматичних чи орфографічних помилок.

7. Займенники

В резюме заборонено використання таких займенників, як я, мене, вона або мій. "Не пишіть резюме від першої або третьої особи, адже це очевидно, що вся інформація стосується виключно вас", - пояснює Гелбарт.

8. Електронна пошта

Адреса пошти повинна виглядати професійно і навіть солідно. Жодних милих прізвиськ або нікнеймів бути не повинно.

9. Очевидні уточнення

Немає необхідності перед номером телефону або адресої електронної пошти уточнювати, що це, адже це очевидно.

10. Більше 15 років досвіду роботи

Як пояснює експерт, слід вказувати про свій досвід за останні 15 років, тому що, вказавши більш ранні місця роботи, можна втратити інтерес фахівців. Це ж стосується додаткових курсів і сертифікатів.

11. Відомості про заробітну плату

Якщо в оголошенні не просять вказувати бажану суму оплати, тоді ні в якому разі не варто цього робити.

12. Шрифти

Резюме абсолютно не підходить для гри зі шрифтами і кольором. Шрифт повинен бути стандартним і читабельним.

13. Заумні слова

Аліса Гелберт стверджує, що фахівців відділу кадрів дуже дратує використання незрозумілих слів, так само, як і гіперболізація. Текст повинен бути максимально простим.

14. Пояснення, чому Ви підходите на цю вакансію

За словами фахівця, багато людей вважають, що починати пояснювати в резюме, чому саме вони найбільше підходять на цю посаду - хороша ідея. Насправді нікого не цікавить, що ви думаєте, тому що це рішення приймає керівництво.

15. Думки

Не варто намагатися продати себе, використовуючи безліч суб'єктивних думок. Фахівців відділу кадрів цікавлять тільки сухі факти, а висновки вони робитимуть самостійно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme