ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ТОП-10 речей, які треба зробити до введення воєнного стану

Введуть в Україні воєнний стан чи ні, ще не відомо, але багато хто вже сприйняв це як оголошення війни і ніяк не може заспокоїтися

Depo.Життя
26 листопада 2018 11:31
ФОТО: depo.ua

Військові, політики, волонтери і блогери з ночі намагаються переконати розбурхане суспільство, пояснюючи, що таке воєнний стан і як може змінитися їхнє життя.

Проаналізувавши законодавство, дописи найбільш адекватних людей, і найпоширеніші дописи тих, хто розганяє зраду, журналісти Depo.ua пропонують вам невеличкий "маршрутний лист" про те, що треба зробити до введення воєнного стану. Але, в принципі, якщо його не введуть, це теж не буде зайвим

1. Припинити поширювати панічні настрої в соцмережах. Навіть якщо ви дуже знервовані і вам дуже страшно. Уявіть себе за кермом машини, яку понесло по ожеледиці. Вам би хотілося, щоб усі пасажири верещали, лізли вам на шию і хапали за руки? От і військовим менше за все зараз хочеться спостерігати фестиваль паніки і зрадофільства.

Іде велика війна і велика політика. Ми з вами бачимо тільки вершечок айсбергу.

2. Розібратися в тому, що ж таке воєнний стан, прочитати закон (на в перепостах друзі, а саме закон!) і зрозуміти нарешті, як може змінитися ваше життя. Незнання - лякає. Насправді, все далеко не катастрофічно.

Прочитали? Тепер подзвоніть родичам і заспокойте їх.

3. Стримати бажання побігти і на всі гроші купити євро та долари. Ви може і розумні, і хитрі, і взагалі ваша хата - з краю, коли йдеться про ваш холодильник і державну економіку. Але зрозумійте, будь ласка, що коли всі побіжать купувати долар, гривня обвалиться і вам, з вашими хрустикими купюрами, теж буде непереливки.

4. Утриматись від масових закупівель круп, свічок, сірників, мила, тощо. Почнеться дифіцит чи ні - це ще величезне питання, а міль у вас точно заведеться. В країні ж, якщо почнеться масовий попит на харчі, що довго зберігаються, разом з ним почнеться і ріст цін, панічних настроїв, тощо. Ви можете зараз купити сто кілограм гречки і навіть зекономити таким чином. На гречці. Але якщо всі вчинять так само, наступну гречку ви купуватимете по двісті гривень за кілограм.

5. Не повідомляти про переміщення військових груп. Навіть, якщо вони - котики, наші сонечки, і ви ними дуже пишаєтеся

6. Припинити купувати російські товари та послуги, якщо ви цього досі не зробили, чи знову почали. Купуючи пиво чи пінку для гоління ви фінансуєте тих, хто таранив наші катери в Керченській протоці

7. Всім, хто відчуває себе здатними воювати і з різних причин ще не мав такої можливості, або не були задіяні в навчаннях для резервістів, сходити у свій військкомат. Будьте реалістами, вас не відправлять одразу на Донбас вбивати орків.

8. Розвідати контакти нормальних волонтерів, які допомагають українському флоту і взяти участь в цій допомозі. Не обов'язково плести шкарпетки і рубати олів'є - ви й не уявляєте, який магічний вплив на бойовий настрій мають шоколадка і листівка з побажаннями.

9. Зрозуміти, що незалежно від того, буде війна чи мир, ви - смертні, життя - швидкоплинне, і треба бути вдячними за кожен новий день. Робіть те, що любите, їжте смачне, носіть красиве, зізнавайтеся у коханні, робіть приємне. Те, що завтра можуть ввести воєнний стан не значить, що треба жити в смітті, ридати і скасовувати ремонт, відпустку і заведення кота.

10. Усвідомити, чи любите ви цю країну. Якщо так - то заспокойтеся і робіть щось для неї. Або хоча б не заважайте іншим. Якщо ні - кордони відкриті. Принаймні поки що.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя