ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік

Куди поїхати на зимову відпуску українцю, який хоче подорожувати й витрачати гроші у себе на Батьківщині

Depo.ua склав карту місць для новорічної подорожі Україною, так щоб було цікаво, недалеко і недорого.

Їздити на Новий рік та Різдво до Львова – це вже класика, але що робити українцю, який вже може знайти шлях від вокзалу до площі Ринок із зачиненими очима, в Карпати не хоче, а в Одесі воліє бувати влітку.

А на третій день ви таки доїсте свої салатки і захочеться десь прогулятися, так, щоб цікаво, але не дуже далеко і не дуже дорого. Тож, подивимося, звідки можна привезти справді свіжі враження та гарні селфі.

ЖОВКВА

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 1

На фото: центральна площа міста (photo4.ask.fm)

На що подивитися: Головна площа, яка дає розуміння, що мали на увазі європейці, будуючи "ідеальне місто" (крихітка Жовква є зразком " ідеального міста" за канонами Ренесансу). На одній площі скупчена шалена кількість історичних споруд

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 2

Що відвідати: Замок Яна Собеського (1596-1630), Ратушк ( 1932 ), костел Святого Лаврентія ( 1606-1618), Василіанський монастир ( 1612, перебудований в 19 столітті), музей в резиденції Яна Собеського

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 2

На що звернути увагу: шляхом до Жовкви ви проїдете безліч маленьких сел. У селах В'язова, Замочок, Бесіда та Любель є чудові дерев'яні старовинні церкви, не спотворені ремонтом. Між Замочком і Любелєм в чистому полі – поворот на село Бесіди. Тут збереглась не просто дерев'яна Церква, а справжня сільська фортеця – рів та вали, за якими заховався дерев'яний Успенський храм.

РАДОМИШЛЬ

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 4

На фото: замок Радомишль (pizzatravel.com.ua)

На що подивитися: Середньовічний замок Радомишль

Що відвідати: Музей домашньої української ікони. Експонати особливо цінні тим, що в древні часи люди не обмежували себе художніми канонами, і тому писали ікони із пережитого в буденності.

Селфі: Під час відвідання паперової фабрики 1612 року, де працівники у середньовічних костюмах роблять папір за технологіями середньовіччя

КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 3

На фото: Стара Фортеця (st4.imhonet.ru)

На що подивитися: Кафедральний костел Петра і Павла - в нього ще є мінарет, що побудували у 17 столітті, після того, як місто було взяте турецькими загарбниками.

Смотрицький каньйон, якому понад два млн. років. В минулому саме він був оборонним щитом Кам'янця, адже він оточує дугою Старе місто.

Вірменська Миколаївська (Благовіщенська) церква - одна з найдревніших церков Кам'янця, на сьогоднішні це діючий православний храм.

Кушнірська башта (башта Баторія) із Вітряною брамою - найпотужніша з усіх башт міста.

Що відвідати: Ратушу всередині якої є експозиція "Грошовий обіг на Поділлі", що відтворює період історії Магдебурзького права та підземелля тортур.

Селфі: звісно ж біля Старої фортеці (12-18 ст) - це найвідоміша пам'ятка міста, головна оборонна споруда в комплексі укріплень Кам'янця.

ЧЕРНІВЦІ

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 6

На фото: Резиденція Буковинських митрополитів (ukrvoice.com.ua)

На що подивитися: Колишня резиденція Буковинських митрополитів
Хотинська фортеця XIII–XVIII століть - вона десь у 60 кілометрах від Чернівців. Це одне з семи чудес України.

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 7

На фото: Хотинська фортеця (nstravel.ro)

Що відвідати: Вірменська церква. Вважається, що в ній колись повісився священик і після цього там перестали проводити служби. Але поміщення церкви використовують як залу для прослуховування органної музики.

Селфі: Гигантський велосипед та будинок-корабель на Турецькій площі
Залізна карета на вулиці ім. Ольги Кобилянської

ХОРТИЦЯ

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 8

Що відвідати: Історико-культурний комплекс "Запорізька Січ", де можна побачити житло запорожців та кошового отамана, господарські будівлі, курінь, церкву.

Музей історії запорізького козацтва, єдиний у своєму роді. Тут є стародавні ікони, хрести та книги, колекція старовинної зброї, козацький одяг та предмети побуту .

Селфі: Козацька чайка XVIII століття – з цього корабля велися бойові дії під час російсько-турецької війни 1735-1739 років.

ВЕЛИКІ МОСТИ

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 9

На що подивитися: На прискіпливого туриста тут чекає багато скарбів! Військова частина XIX століття, яка використовується за призначенням ще й досі. Головна цікавинка міста – греко-католицька Церква Благовіщення, зведена у 1893 році за проектом всегалицького січовика-архітектора Василя Нагірного

Що відвідати: Руїни костелу, які зараз поступово перетворюють на діючий храм.
Мальовничі руїни синагоги початку XX століття.

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 10

Селфі: На виїзді з Мостів головна дорога веде на Червоноград, проте варто спочатку завернути наліво, на Белз, щоб побачити дерев'яну Церкву св. Параскеви П'ятниці – цікаву, дводільну, вкриту гонтом. А від Белзу можна проїхати на Варяж та Угнів – в двох містечках збереглись розкішні, хоча й занедбані, барокові костели.

ЧИГИРИН

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 11

На фото: Резиденція Богдана Хмельницького (kolokray.com)

На що подивитися: Оборонна Петропавлівська церква, реконструйований вузол оборони Чигиринської фортеці

Що відвідати: Резиденцією Богдана Хмельницького в Суботові, скіфське городище, Мотронинський монастир, Холодний яр – реліктовий лісовий масив, який приховує вали величезного скіфського городища.

Місцями в схилах яру можна знайти сліди штучних печер, які, згідно з переказами, тягнуться на багато кілометрів в різні сторони.

ЧЕРНІГІВ

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 12

На фото: вид на Княжий Дитинець (static.panoramio.com)

На що подивитися: Княжий Дитинець, де є 12 гармат, які подарував місту князь Петро I, старовинні храми, що скупчені на території старого міста. Курган "Червона могила" – його виникнення пов'язують з князем Чорним, на честь якого місто і отримав свою назву.

Що відвідати: Антонієві печери, що з'явилися в 11 столітті як християнський монастир на глибині від 2 до 12 метрів під землею. Печери знаходяться на Болдиних горах, де раніше знаходилося язичницьке капище бога Перуна.

ДИКАНЬКА

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 13

На що подивитися: Знамениті Кочубеївські дуби, вік яких близько 300 років. Висота деяких велетнів досягає двадцяти метрів.

Тріумфальна арка, яку було відкрито задовго до того, як аналогічні споруди були зведені на Росії та в Парижі.

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 14

На фото: пам'ятник галушці (photos.wikimapia.org)

Що відвідати: Після Диканьки можна завітати до Полтави, відвідати Музей Полтавської битви та Краєзнавчий музей. Садиба Івана Котляревського, де можна подивитися, як жив знаменитий український письменник.

Селфі: Пам'ятник Полтавській галушці. Сторожова вежа Полтавської фортеці - звідти відкривається краєвид на місто.

МУКАЧЕВО

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 15

На фото: замок "Паланок (uamodna.com)

На що подивитися: Один з найвідоміших замків України "Паланок". Миколаївський монастир, який вважається найстарішим в Україні. Найкрасивіша споруда міста – легкий, повітряний, ажурний казковий палац бірюзового кольору, який насправді є ратушею.

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 16 На фото: міська ратуша (os1.i.ua)

Що відвідати: у дворі костелу Святого Мартіна ця споруда відноситься до XIV століття, коли в Європі володарювала готика. У каплиці є всі елементи цього стилю: гостроконечний дах, контрфорси, роза над входом, стрілчасті вікна. Всередині збереглися розписи XIV століття.

У Мукачівському районі завітайте до палацу Шенборнів (він на світлині на початку цієї статті) – це колишня резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів

Селфі: біля пам'ятника сажотрусу.

ЛУЦЬК

ТОП-10 прикольних місць в Україні для поїздки на Новий рік - фото 17

На фото: замок Любарта (timeua.com)

На що подивитися: Замок Любарта - це одна з небагатьох древніх споруд готичного стилю, що збереглися в Україні. Одна з його веж зображена на купюрі номіналом у 200 гривень. Костел Св. Петра і Павла, Єзуїтський колегіум, Кирху, Кафедральний собор Св. Трійці, будинок із химерами,

Що відвідати: Центральний парк, Волинський художній музей.

Селфі: Біля пам'ятника Св. Миколаю. Туристи полюбляють загадувати бажання біля пам'ятника, торкаючись ноги Святого Чудотворця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook