ТОП-10 лайфхаків для завжди вдалого шашлику

Тепер ви знатимете, коли вугілля готове до роботи, яке м'ясо обрати, в чому маринувати і скільки смажити

Шматочкі м'яса, обуглені над палаючим багаттям - це вже настільки наша, українська страва, що давно пора вигадати для неї якусь окрему назву. Бо це не шашлик. Вибачте. Часто це що завгодно, але не шашлик, і нещасну тварину заради нього було вбито абсолютно марно. Вибачте ще раз.

Але насправді, готувати шашлик - це кропітка і непроста справа, вона вимагає обізнаності на м'ясі, почуття міри під час приготування маринаду і додавання спецій і величезного терпіння для того, хто все це смажить на багатті, доки інші випивають першу чарку, смачно закусують бутербродом і відпочивають на сонечку.

Шоб ваш шашлик щоразу ставав все кращим, журналісти Depo.ua зібрали на просторах інтернету лайфхаки для його приготування.

Щоб цибуля краще взаємодіяла з м’ясом під час маринування, перш ніж додавати її до м’яса, пересипте її крупною сіллю і спеціями і добре почавіть руками, щоб пустила сік

Правило нарізки м’яса – чим ніжнішим і соковитішим воно є, тим крупнішими мають бути шматки, на які ви його нарізаєте перед смаженням

Тепло краще розповсюджуються в продуктах, просочених жирами. Найкращий шашлик вдається з м’яса, просоченого м’ясними прожилками. Тому якщо смажите не жирне м'ясо, полийте його олією і жарка прискориться, а скоринка буде більш гарною

Найкращий за ароматом шашлик вдається на фруктових дровах. Якщо ви не знаєте походження дров, вугілля, або точно знаєте, що воно не фруктове, підкидайте час від часу у багаття щось ароматне. Наприклад, гілочки розмарину

З барана на шашлик іде корейка і частина задка. У корови - вирізка, товстий край і тонкий край. У свині найкраще на шашлик – шия.

Готовність шашлику можна визначити так: оберіть самий товстий шматок, надріжте його і натисніть - якщо м'ясо пустило білий сік, то шашлик готовий. Якщо з рожевим відтінком - ще сире. Якщо соку і зовсім нема, м'ясо вже пережарене.

Жорстке м'ясо більш м’яким може зробити маринад з кефіру чи мацоні.

Відстань між м'ясом і розжареним вугіллям має складати 10-15 см. Якщо шампури розташувати вище, шматки м'яса висохнуть. Якщо нижче -  м'ясо підгорить, а всередині залишиться сирим.

Кожному шашлику – свої спеції. Баранина – перець, коріандр і зіру, телятина - чилі, курка і свинина - паприку.

Якщо у вашій компанії є ті, кому складно жувати м’ясо, приготуйте люля-кебаб – шашлик з рубленого м'яса. На 1 кг баранини: 1 кг курдючного сала і 300 г ріпчастої цибулі. Все подрібнити, змішати, відбити. Маринувати не треба. Насаджувати краще не на шампури, а на шпажки: одягніть на паличку кульку з фаршу і приминайте пальцями уздовж спиці від центру до боків. Робити це треба мокрими руками і слідкувати, щоб фарш щільно був притиснутий до спиці. Інакше ваш шашлик впаде у багаття.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна