ТОП-10 цитат українських дитячих письменників, які стануть в нагоді дорослим

Вчора світ відзначив Міжнародний день дитячої книги

Як відомо, дитячі романи можуть бути джерелом мудрості. І подекуди - зовсім недитячої. Не дарма дорослі люди нерідко люблять зачитуватися саме дитячими книжками.

Depo.ua зібрав цитати дитячих письменників XX і ХХI століття, які навіть дорослим допомагають переосмислити деякі речі.

"Проблеми вирішуються з усмішкою, а з плачем лише нагромаджуються" (Іван Андрусяк)

"Звісно, можна й без совісті, і чимало звірів так і живуть, – але той, хто не просто ходить до школи, а чогось доброго в ній усе ж навчився, без совісті просто не зможе. А совість каже, що їсти мусиш, бо без цього загинеш, -– але якщо їстимеш ближнього, то в тобі загине щось більше, ніж твоє життя" (Іван Андрусяк)

"Гірші за вовків ті, хто прикидається ними" (Володимир Рутківський)

"Гей, то тільки стріли в небо швидко випускають, - відказав дід Кібчик. - А добру річ роблять не один день" (Володимир Рутківський)

"Ви помічали, що зазвичай люди бувають страшенно неуважні? Тисячі разів піднімаючись сходами до власної квартири, ми не знаємо, скільки сходинок доводиться долати. Ми не звертаємо уваги на те, що на дереві під самісінькими нашими вікнами звила гніздо чудова пташка з довгим жовтим дзьобом і темно-зеленими пір'їнами на хвості. І навіть не помічаємно, у що одягнений наш сусіда по парті. Просто більшості людей хдається, що все в житті визначено наперед і жодних див з ними статися не може" (Леся Вороніна)

"Немає ніякого абсолютного зла, — відрубав пан Клеменс. — І добра теж немає. Це нісенітниця, вигадка. Зло завжди дуже конкретне. І завжди дуже індивідуальне. Зло — це те, що завдає одна людина іншій: свідомо, абсолютно точно розуміючи, якими будуть наслідки. Жадаючи цих наслідків. Насолоджуючись ними" (Володимир Аренєв)

"Як хороші люди вранці! Наче росою вмиті! Бадьорі, гарні, і якісь ніби навіть хрумкі, мов молоді огірочки! А очі в них які! Чисті і свіжі-свіжі, немов квіти, що тільки-но розцвіли" (Всеволод Нестайко)

"І як оті злодії живуть на світі? То ж не життя, а мука пекельна! Весь час ховатися, чекати, що тебе от-от схоплять, весь час думати про свій злочин, ні хвилини спокійної не маючи. Бідні злодії! Нещасні люди!" (Всеволод Нестайко)

"Хто сказав, що для друга треба робити тільки те, що цікаво?" (Всеволод Нестайко)

"Веселi, дотепнi люди — дуже, по-моєму, потрiбнi для життя, потрiбнiшi за серйозних, поважних i суворих. Бо серйознi й поважнi тiльки наказують та покрикують. А якийсь жартун скаже дотепне слово, i одразу легше працювати людям, i робота спориться, коли серед людей веселий чоловiк. А коли начальник веселий i вмiє жартувати, то взагалi чудово" (Всеволод Нестайко)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна