"Жовто-блакитні стрічки біля Кремля": ТОП-12 цитат Романа Віктюка

Сьогодні помер відомий український режисер Роман Віктюк. Йому було 84 роки

"Жовто-блакитні стрічки біля Кремля": ТО…
Фото: Instagram/teatrviktuka

Відповідне повідомлення оприлюднила прес-служба Театру Віктюка. Про причини смерті наразі не повідомляться. Втім, відомо, що минулого місяця режисер захворів на коронавірус. У лікарні йому погіршало – пана Романа перевели у реанімацію. 

Depo.ua зібрав цитати метра про творчість, його громадянську позицію та Україну. 

"Легше жити, коли всі навколо мовчать. Але варто пройти через якийсь відчай, щоб врешті-решт зрозуміти: потрібно продовжувати битися головою об стіну. І, якщо з того боку хтось точно так само буде битися, ця стіна просто зруйнується. Прийдуть нові форми. Які - поки не відомо"

"У XVII столітті в Росії спалювали тих, хто захищав свої внутрішні святині. Це були ті люди, які складають емоційну меншість на планеті. А саме це меншість і не дає кульці полетіти в цю прірву. Так ось в XVII столітті Авакум царем Федором був засуджений до спалення з трьома священиками. Його дружина прийшла з проханням, щоб цього не робити. І вона вмовила царя. І чотири вершники  поскакали через всю країну зі звісткою про помилування, але прискакали до попелища. Запізнилися. І ось я зараз думаю, як би не запізнитися до того, щоб ми всі разом розуміли, що потрібно свою душу рятувати і рятувати країну (Росію - ред.)"

"Хочу жителям Донбасу сказати тільки одне: ви живете поза Богом, ви Його не чуєте. На секунду вимкніть всі телеканали, закрийте очі і побудьте в тиші. Без зла, без насильства, без вбивства. У цій тиші, долучившись до Неба, може бути, у вашій душі щось станеться. Повинно статися, якщо ви українці"

"Так ось, є три шляхи. Перший шлях - це диференціюватися від влади. Є другий шлях - зовсім точно сказати собі: "Влада і людина мистецтва не співвідносяться". Є третій шлях, який нашіптує диявол. Тому що нам в одне вухо, праве, говорить Бог, а в ліве говорить диявол. І він розповідає: "Зроби останню спробу і постарайся лицемірно прислужитися - тоді ти будеш в перших рядах цієї переможної армади". Бути на узбіччі, коли йде переможна армада, не так просто"

"Повірте, що (в Москві живеться зараз) дуже важко … Але я роблю все, щоб вони знали, що я українець…"

"Мій будинок - перший від Кремля, і у мене жовто-блакитні стрічки. Це правда. Я прилетів сюди, до Львова, і подзвонив сусідці, щоб вона пішла і подивилася на двері, чи є ці кольори. Почув у відповідь: "Ну, що ви, звичайно, хто посміє ..."

"Ми - єдиний московський театр, який під час протистояння в Україні не можна було злякати або змусити припинити спілкування з публікою. Ми на це категорично не пішли. Як нас ні залякували, не дзвонили сотню раз з Москви"

"Хотів підібрати собі шматочок Леніна, але підійти туди було практично неможливо через величезну юрбу людей, які бажають побачити неймовірне дійство. І ніякий це не вандалізм, не руйнування. Зараз по всій Україні скидають пам'ятники вождю пролетаріату. Так, адже це свята справа. Жоден з них не представляє з себе твір мистецтва, а лише фальшиву данину системі"

"Для тих, хто розпочав цю війну, немає жодної перестороги, немає Бога. Там чорт"

"Як мені гірко зараз дивитися наші російські канали, які транслюють абсолютно спотворену інформацію про Україну. До речі, мене багато разів кликали на канали поділитися своєю думкою про ситуацію у вашій країні. Я відмовлявся. Не хочу брати участь в брудних справах. Тому, щойно дзвонив черговий редактор, я говорив: "А я вже в Києві"

"Віра тебе підтримує завжди. Віра у вищий і віра в те, що в людях обов'язково є та творча енергія, яка рухає і тобою. Просто не потрібно йти в політику, піддаватися на різні обіцянки земні"

"Театр - це дитячий садок. І це радісна справа. Коли люди служать одній вселенській ідеї - то це чиста радість. Тому що вони тоді чують в собі той сенс, який відпочатку закладений в людині"

Довідка: Роман народився у Львові в родині вчителів. 

Працював у театрах Львова, Києва, Вильнюса, Москви, Санкт-Петербурга. У 55 років створив Театр Романа Віктюка. Поставив більш ніж 200 вистав, серед яких "Служниці", "Саломія", "Продавець дощу", "Марія Стюарт".

В матеріалі використані цитати з інтерв'ю Віктюка для "Эхо Москвы", "Гордон", "Радіо Свобода", "Факты", ng.ru, "Собеседник", elle.ru

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"