ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Жовто-блакитні стрічки біля Кремля": ТОП-9 антипутінських цитат Романа Віктюка

Сьогодні українському режисеру Роману Віктюку виповнюється 80 років
Depo.Життя
28 жовтня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
"Жовто-блакитні стрічки біля Кремля": ТОП-9 антипутінських цитат Романа Віктюка
"Жовто-блакитні стрічки біля Кремля": ТОП-9 антипутінських цитат Романа Віктюка

Віктюк вже багато років живе і працює у Москві, але думки щодо конфлікту між Росією і Україною озвучувати не боїться. 

Depo.ua зібрав цитати метра, які стосуються нинішньої ситуації, а також висловлювання, які певним чином викривають ідеологію Кремля. 

"У XVII столітті на Росії спалювали тих, хто захищав свої внутрішні святині. Це були ті люди, які складають емоційну меншість на планеті. А саме це меншість і не дає кульці полетіти в цю прірву. Так ось в XVII столітті Авакум царем Федором був засуджений до спалення з трьома священиками. Його дружина прийшла з проханням, щоб цього не робити. І вона вмовила царя. І чотири вершники  поскакали через всю країну зі звісткою про помилування, але прискакали до попелища. Запізнилися. І ось я зараз думаю, як би не запізнитися до того, щоб ми всі разом розуміли, що потрібно свою душу рятувати і рятувати країну (Росію - ред.)"

"Хочу жителям Донбасу сказати тільки одне: ви живете поза Богом, ви Його не чуєте. На секунду вимкніть всі телеканали, закрийте очі і побудьте в тиші. Без зла, без насильства, без вбивства. У цій тиші, долучившись до Неба, може бути, у вашій душі щось станеться. Повинно відбутися, якщо ви українці"

"Так ось, є три шляхи. Перший шлях - це диференціюватися від влади. Є другий шлях - зовсім точно сказати собі: "Влада і людина мистецтва не співвідносяться". Є третій шлях, який нашіптує диявол. Тому що нам в одне вухо праве говорить Бог, в ліве говорить диявол. І він розповідає: "Зроби останню спробу і постарайся лицемірно прислужитися - тоді ти будеш в перших рядах цієї переможної армади". Бути на узбіччі, коли йде переможна армада, не так просто"

"Повірте, що (в Москві живеться зараз) дуже важко … Але я роблю все, щоб вони знали, що я українець…"

"Мій будинок - перший від Кремля, і у мене жовто-блакитні стрічки. Це правда. Я прилетів сюди, до Львова, і подзвонив сусідці, щоб вона пішла і подивилася на двері, чи є ці кольори. Почув у відповідь: "Ну, що ви, звичайно, хто посміє ..."

"Ми - єдиний московський театр, який під час протистояння в Україні не можна було злякати або змусити припинити спілкування з публікою. Ми на це категорично не пішли. Як нас ні залякували, не дзвонили сотню раз з Москви"

"Хотів підібрати собі шматочок Леніна, але підійти туди було практично неможливо через величезну юрбу людей, які бажають побачити неймовірне дійство. І ніякий це не вандалізм, не руйнування. Зараз по всій Україні скидають пам'ятники вождю пролетаріату. Так адже це свята справа. Жоден з них не представляє з себе твір мистецтва, а лише фальшиву данину системі"

"Для тих, хто розпочав цю війну, немає жодної перестороги, немає Бога. Там чорт"

"Як мені гірко зараз дивитися наші російські канали, які транслюють абсолютно спотворену інформацію про Україну. До речі, мене багато разів кликали на канали поділитися своєю думкою про ситуацію у вашій країні. Я відмовлявся. Не хочу брати участь в брудних справах. Тому, щойно дзвонив черговий редактор, я говорив: "А я вже в Києві"

ДОВІДКА: Роман народився у Львові в родині вчителів. 

Працював у театрах Львова, Києва, Вильнюса, Москви, Санкт-Петербурга. У 55 років створив Театр Романа Віктюка. Поставив більш ніж 200 вистав, серед яких "Служниці", "Саломія", "Продавець дощу", "Марія Стюарт".

В матеріалі використані цитати з інтерв'ю Віктюка для "Эхо Москвы", "Гордон", "Радіо Свобода", "Факты"

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя