"Тільки погіршать стан": Лікар пояснив, чому при COVID не можна приймати антибіотики у перші 5-6 днів

Лікар-інфекціоніст Євген Дубровський, який лікує від COVID-19 у Київській лікарні №4, пояснив, чому у перші 5-6 днів з моменту появи симптомів коронавірусної хвороби COVID-19 не можна приймати антибіотики

"Тільки погіршать стан": Лікар пояснив,…
Фото: ЕРА

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Страх та нерозуміння дивної коронавірусної хвороби спонукає і пацієнтів, і лікарів робити необачні вчинки. Від бажання перестрахуватись налякані хворі починають прийом ліків, які потім приведуть їх не до одужання, а до лікарні. Одні з них – антибіотики", – зазначив лікар.

За його словами ця "найкраща зброя в арсеналі медиків" може погіршити стан хворих з колронавірусом у разі неправильного прийому.

"По-перше, вони (антибіотики, – ред.) ніяк не діють на вірус. Це знають всі. Проте прийом антибіотика в ранній фазі коронавірусної хвороби є не просто недоцільним. Як показали спостереження – небезпечно шкідливим. У кожного з нас в організмі живуть безліч мікроорганізмів – умовно патогенних.

При прийомі АБ починається масова загибель бактерій та вивільнення в тканини та кров ліпополісахаридів. Ці та інші компоненти бактеріальної стінки та внутрішній вміст бактерій слугують додатковим стимулом для міграції імунних клітин у тканину легень. Все це призводить  до нетозу та тромбоутворення. Набряк легень посилюється. Стан хворого різко погіршується", – пояснив Дубровський.

Він додав, що таким чином, пацієнти самотужки, чи за призначенням наляканого лікаря, самі погіршують свій стан.

"Крім того, безконтрольний прийом АБ, наближає найстрашнішу проблему популяції в цілому: антибіотикорезистентність. Це складне слово несе в собі тривожний мессенж – якщо бактерії навчаться захищатись від АБ – в майбутньому ми залишимось беззахисними! Неефективні антибіотики – фатальна плата за нераціональне використання серйозних препаратів", – наголосив медик.

Дубровський також дав низку рекомендацій людям, які захворіли на коронавірус та довго не одужують. 

"Звернутись до лікаря та за його рекомендаціями пройти обстеження. Загальний аналіз крові, С-реактивний білок, прокальцетонін та рентгенографія легень – нескладний перелік тих досліджень, які дадуть відповідь, чи приймати АБ чи ні. Ці обстеження треба робити на 6-7 день хвороби, при відсутності позитивної динаміки. Якщо буде доведено наявність бактеріального ускладнення лікар підбере вам необхідний антибіотик та визначить схему прийому", – зазначив лікар.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні зафіксовано 9850 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Це найбільший показник добового приросту кількості хворих від початку епідемії в нашій країні. 

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА) 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme