Тільки для окупованих: Що це за канал ДІМ, контент для якого дають "95 Квартал" і олігархи

З 1 березня розпочав тестове мовлення новий державний розважально-інформаційний телеканал "Дім", який віщатиме тільки на зону ООС і тимчасово окупований Крим. Інформаційну складову канал створюватиме самотужки, а розважальний контент купить в інших каналів, які пов'язують з Пінчуком, Ахметовим, Фірташем і Коломойським

Тільки для окупованих: Що це за канал ДІ…

Depo.ua розповідає, що відомо про новий канал "Дім", який наступні два роки можна буде подивитися тільки на Донбасі в Криму. І то, якщо все піде за планом.

За словами в. о. гендиректора телеканалу UATV Юлії Островської, головною метою нового телеканалу є повернення жителів окупованих територій до політичного, культурного та громадського порядку денного України. Тому "Дім" буде розважально-інформаційним, а в основу буде покладено принцип "оптимістичного телебачення".

"Відомо з соціологічних опитувань, люди дуже втомилися від політизованого контенту і хочуть бачити на своїх "блакитних екранах" щось більш комфортне, мотиваційний контент, який буде давати можливість розслабитися і отримати запевнення в кращому майбутньому", - розповіла вона, зазначивши, що сам факт появи каналу – потужне повідомлення про те, що влада не забула про тимчасово окуповані території.

Заступник голови ОП Кирило Тимошенко вважає, що канал "Дім" має сприяти інформаційній реінтеграції регіону.

Створювала канал команда креативників, дотичних до ЗМІ і студії "Квартал 95". Так, від міністра культури Бородянського стало відомо, що над формуванням концепції "Дому" працює режисер "Слуги народу" (не партії, а серіалу" Олексій Кірющенко. При цьому Бородянський зазначив, що студія "Квартал" до проекту не причетна.

Юлія Островська раніше працювала директоркою з виробництва студії "Квартал 95". Посада директора поки що вільна, 12 березня має відбутися конкурс, до 4 березня триває прийом документів.

Серед ведучих каналу називали зокрема ведучих каналу "112 Україна" Володимира Полуєва і Анну Степанець. Вони допомагали розробляти концепцію каналу і брали участь у підборі кадрів. Учасники презентації "Дому" назвали їх радниками і консультантами. Загалом пошук ведучих теж ще не закінчено, творці канаду хочуть, щоб ними були ті, чиї обличчя мешканці окупованих територій пам’ятають ще з життя до окупації, тобто шість років тому.

Бюджет каналу на 2020 рік є спільним з агентством "Укрінформ", він складає 257 млн грн.

Щодо контенту, за програмною концепцією "Дім" буде розважально-інформаційним. Поки що в його ефірі буде 23 години розважального контенту і одна -  власних інформаційно-аналітичних програм. Мета творців каналу – за допомогою інтертейменту контенту спонукати глядачів дивитися ще й новини.

Новини журналісти "Дому" створюватимуть самі, а розважальну канал купуватиме за символічну плату. Кирило Тимошенко заявив, що "на каналі буде найпреміальніший контент в усій країні".

В ефірі каналу буде розважальний контент чотирьох найбільших комерційних медіагруп StarLightMedia, "1+1 медіа", "Медіа Група Україна" та "Інтер медіа груп". Це серіали, токшоу, розважальні програми, спортивні трансляції. У тому числі – серіали та фільми виробництва Студії "Квартал 95" (у рамках пакету "1+1 медіа"). Контент "Кварталу" займатиме, за словами Юлії Островської, приблизно 15% наповнення каналу. За словами заступника міністра культури Анатолія Максимчука, медіахолдинги вже надали телеканалу розважальний контент. За словами Островської, надали "майже безкоштовно". За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва, зазначені медіагрупи не будуть впливати на інформаційну політику телеканалу, так як вони надають виключно розважальний матеріал.

У перший день  ефіру "Дім" транслював, зокрема, футбольний матч Чемпіонату України між луганською "Зорею" та донецьким "Олімпіком".

Новини, тобто власний контент каналу "Дім", обіцяють запустити з 9 березня.

Щодо мови, вже із заставки каналу зрозуміло, що російська там буде присутня. "Детектор" зазначає, що "Мова контенту для творців каналу - не принципове питання. Вони орієнтувалися на соціологічні дослідження, згідно з якими мова не є вирішальним фактором у виборі контенту – вирішальною є якість".

Контент медіагруп виходитиме як українською, так і російською. Так само і власні новини каналу. Яким буде співвідношення мови, творці каналу не деталізували під час презентації, але в кулуарах прозвучало, що 50 на 50.

Читайте також - Радіостанція "АрміяFM" припиняє мовлення в ООС и на окупованих територіях

Крім того, на каналі створюють спеціальний словник термінів, які будуть використовувати в новинах і програмах, щоб не викликати відторгнення в мешканців окупованих територій. На питання, яким буде цей словник, Микита Потураєв сказав, що всі терміни є в міжнародних документах: наприклад, незаконні збройні формування, держава-агресор РФ. Терміну "повстанці", як запевнили творці каналу, там не буде. 

Костюк повідомив, що журналістів каналу консультують працівники "112 Україна".

"Ніхто на цьому каналі не говоритиме про "повстанців", "громадянську війну" і не називатиме російські танки "розовыми единорогами", які приїхали з любов'ю, from Russia with love", - зазначив він.

Втім, перевірити так це, чи ні, глядачі з решти території України все одно не зможуть, адже віщати "Дім" буде тільки в Криму і на Донбасі.

"Будуть його (телеканал "Дім") бачити на території вільної України? Відповідь: ні, не будуть. Тобто, він не для цього", - уточнює Потураєв. Основна причина – через розважальну складову. Авторські права медагруп на наданий ними контент не дозволяють транслювати його в Інтернеті або через супутник. Тимошенко зазначає, що показувати в Інтернеті, транслювати на всю Україну чи за кордон можна буде тільки після повного переходу на авторський контент.

Власне, пояснюють чиновники, тому  і було створено "Дім", замість того щоб розвивати наявні суспільні телеканали "UA: Крим" і "UA: Донбас". За словами Потураєва, на базі суспільного мовника не можна було зробити канал, який наповнюється розважальним контентом приватних медіагруп, адже це суперечить законодавству. А на базі державного каналу – можна, і це не суперечить закону про іномовлення.

На власний продакшн "Дім" планує перейти до 2022 року. Тоді, як то кажуть, і подивимось.

Втім, окуповані території теж не факт, що зможуть його подивитися, в разі, якщо захочуть. За словами Тимошенка, зараз канал доступний у форматі цифрового ефірного віщання Т2. Дозволи на тимчасове мовлення на низці частот каналу "Дім" дісталися від каналу UATV, Нацрада їх переоформила. Ідеться про частоти у 12 населених пунктах Донецької, Луганської, Херсонської областей.

Аналогове мовлення

Донецька область: Покровськ (37 ТВК), Гірник (30 ТВК)

Луганська область: Бахмутівка (31 ТВК)

Херсонська область: Чаплинка (25 ТВК), Чонгар (8 ТВК)

Цифрове мовлення

Донецька область: Волноваха (22 ТВК), Гірник (57 ТВК), Волноваха (5 ТВК), Гірник (6 ТВК), Краматорськ (8 ТВК), Маріуполь (5 ТВК)

Луганська область: Бахмутівка (40 ТВК, заміна на 41 ТВК), Підгорівка (Старобільськ) (12 ТВК), Попасна (Комишуваха) (41 ТВК), Широкий (5 ТВК)

Херсонська область: Скадовськ (51 ТВК), Чаплинка (51 ТВК), Чонгар (50 ТВК, заміна на 51 ТВК)

Звісно ж, мовлення можуть глушити з окупованих території, так як роблять це з усіма українськимим телеканалами. Потураєв каже, що до такого готові. "Ми не виключаємо використання засобів радіоелектронної боротьби проти нашого мовлення, це було й раніше. Атомної бомби, щоби скинути на Москву, у нас немає. А це найбільш ефективний спосіб вирішити цю проблему", - заявив він. До речі, Потураєв не працював в "Квартал 95". Дивина та й годі.

Загалом мовлення цього каналу поширюватиметься на весь Донбас, щодо Криму є певні технологічні складнощі -  там сигнал упреться в гори, тож до південного берега не дійде, але поступатиме на степовий Крим.

Анатолій Максимчук на презентації повідомив, що телеканал мовитиме з "близько 18 точок" і назвав такі передавачі: уже працюють п’ять цифрових і три аналогових; з березня й пізніше додадуться ще по три цифрових та аналогових передавачі; у червні-липні – ще два цифрові передавачі.

Як розповів "Детектору медіа" член Нацради Сергій Костинський. За планами міжвідомчої комісії, канал мовитиме в цифровому ефірі з 9 міст: Волноваха, Гірник, Бахмутівка, Чаплинка, Чонгар, Комишуваха (із серпня 2020-го) – із цих міст буде мовлення на тимчасово окуповані території; Краматорськ, Старобільськ (Підгорівка), Широкий – із цих міст буде мовлення на контрольовані Україною території. Пізніше планується ще одне місто, але яке саме – поки говорити зарано. Також канал мовитиме в аналоговому ефірі з п’яти міст: Гірник, Бахмутівка, Чонгар, Чаплинка, Комишуваха.

Колишня заступниця Міністра інформаційної політики України Тетяна Попова розкритикувала "Дім" за відсутність сайту, частот і якісних програм, які було створено спеціально для жителів тимчасово окупованих регіонів.

На думку колишнього радника Міністра інформаційної політики України з питань інформаційної політики Криму,  член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський вважає, що не варто було знищувати UATV для того, щоб створити "Дім", їх можна було розвивати окремо з не меншим успіхом.

Читайте також - "Тризуб Дентал": Як стоматологи в зоні АТО видирають зуби російській пропаганді

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme