Температура на Землі сягнула максимуму за 120 тисяч років

Реконструкція змін температури за останні 2 млн років показала, що ми живемо в один з найтепліших періодів, які тільки бачило людство
Depo.Життя
28 вересня 2016 17:12
ФОТО: depo.ua

До такого висновку прийшла Керолін Снайдер зі Стенфордського університету та американського Агентства із захисту навколишнього середовища, пише depo.ua з посиланням на Naked-Science.

У статті, опублікованій журналом Nature, вона реконструює глобальні зміни клімату за останні 2 млн років – фактично з появи перших Homo – і показує, що сьогодні середня температура піднялася до рівня, на якому вона не була вже 120 тис. років.

Реконструкція, природньо, зроблена не для кожного року з цього довгого терміну, а лише відрізками по 5 тис. років. В основу її лягли дані 61 дослідження морських відкладень в різних регіонах світу.

Виявилося, що в останні 5 тис. років (куди, звичайно, увійшли і 125 років глобального потепління, що триває) температура на Землі залишається виключно високою. Тепліше на планеті було лише в довгі й далекі міжльодовиків'я 120 тис. років назад і майже 2 млн років тому – тоді температура трималася на 2°C вище сучасного рівня.

Втім, на думку Снайдер, це ще далеко не фінал поточного потепління. Вчений вказує, що навіть якщо на цього разу все розвиватиметься так само, як і минулих разів – без урахування «людського фактора», – температура підвищиться ще на чотири градуси.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя