Ціна на тепло залежить від мерів

Попри проведену тарифну децентралізацію більшість українців досі не розуміють, хто у них відповідальний за ціноутворення

Ціна на тепло залежить від мерів…

Останнім часом виникають тарифні скандали у містах через вартість тепла, які є дуже зручним середовищем для політиків-популістів. Ті люблять використовувати тарифну тему для критики влади у вищих кабінетах попри те, що за ціни на тепло відповідають мери міст. Чимало українців досі цього не знають і ведуться на меседжі окремих політиків з критикою центральної влади замість того, щоб ставити запитання власним мерам.

Вартість одиниці тепла - 1 гігакалорії – розраховується комунальними та комерційними компаніями – постачальниками тепла та гарячої води на основі розрахунків, погоджених і затверджених в більшості випадках органами місцевого самоврядування.

Ціна на тепло складається з вартості палива та електроенергії, ремонту обладнання та мереж, зарплати персоналу, витрат на інвестиційні програми, втрати, поточні видатки та ін. Якщо котельня модернізована та рівень втрат у мережах мінімальний, то, відповідно, і вартість 1 Гкал нижча.

У скандального мера Сміли, який хотів зірвати опалювальний сезон в місті, тариф на тепло найбільший в Україні – 2 310, 41 грн/Гкал. І це тариф затверджений ще у 2018 році. Мерія уже заявила про наміри переглянути тарифи у 2019 році у бік збільшення.

У Києві мерія затвердила тариф 1 611,58 грн/Гкал (всі дані взяті з офіційного сайту НКРЕКП). Мер Луцька погодив містянам тариф на опалення 1 847,75 грн/Гкал. Тернопільський мер встановив 1 746,82 грн за гігакалорію.

У місті Кам'янець-Подільський мер подбав про енергоефективність, переобладнав газові котельні на енергоефективні, які працюють на альтернативних видах палива, і знизив тариф для містян. У місті найнижча ціна гігакалорії тепла - 1 293,53 грн/Гкал. Сусіднє місто, яке опалюється газом, платить - 1 748,58 грн/Гкал.

Жовква теж відмовилася від опалення міста газом і вже два роки використовує альтернативні джерела для обігріву будинків. Мешканці платять на 25-30% менше, ніж у сусідніх містах, де опалення газове.

Ліцензіати НКРЕКП (міста, де рівень встановлення лічильників не менше 90% та річний обсяг виробництва, транспортування та постачання тепла не менше 145 тис гігакалорій) мають такі тарифи:

Дніпро – 1579,51 грн/Гкал

Запоріжжя - 1480,47 грн/Гкал

Івано-Франківськ – 1462,43 грн/Гкал

Львів – 1617,36 грн/Гкал.

Миколаїв – 1493,94 грн/Гкал

Суми– 1566,96 грн/Гкал

Харків – 1539,50 грн/Гкал

Хмельницьк – 1525,96 грн/Гкал.

Рівне – 1795,53 грн/Гкал

Черкаси, де в області є місто Сміла, яке має найвищий в країні тариф – затверджений мером міста, платить на 30% менше - 1 606,05 грн/Гкал.

Нагадаємо, після проведення тарифної децентралізації повноваження по встановленню тарифів частині суб'єктів господарювання, які не підпадають під критерії ліцензування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, перейшли до місцевих органів влади. Отримавши такі повноваження деякі органи місцевого самоврядування розпочали встановлювати завищені і нічим не обґрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme