Танці, йога і пригоди: Як працює хаб для пенсіонерів у столиці

На днях у столиці відкрився хаб для пенсіонерів "Життєлюб". Пенсіонери, які вже кілька десятиліть збираються у Гідропарку потанцювати, отримали можливість безкоштовно займатися йогою, дивитися кіно, грати у шахи та слухати лекції

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Танці, йога і пригоди: Як працює хаб для…

Depo.ua вирушив до клубу, подивитися, як відпочивають активні і допитливі українці на пенсії.

Танці для літніх людей у Гідропарку вже давно – одна з фішок рекреаційної зони. Занепадаєш духом, і думаєш, що життя надто похмуре, - вирушай потанцювати аби хоча б подивитися, наскільки енергійними бувають люди у 70, 80 чи навіть 90 років.

Літні жінки у яскравому вбранні та аксесуарах, з віялами і хустками в руках. Чоловіки – в костюмах, а деякі навіть з краватками-метеликами. Кольоровий натовп танцює вальс, танго, фокстрот, латину. Причому так жваво і технічно, що багато юних танцюристів можуть лише позаздрити.

По периметру майданчику – лавочки, з розкладеними м'якими подушками, аби відпочивати було комфортніше.

Як розповів Depo.ua голова клубу "Життєлюб" Василь Коломієць, танцювальний майданчик з'явився ще у 1980-му, а за п'ять років пенсіонери, ветерани війни і праці створили клуб. Трохи пізніше місцину тюнингували – поклали феми і зробили металеве огородження.

Василь Коломієць робить оголошення для членів клубу "Життєлюб"

"Серед наших гостей багато хто займається танцями, бере участь у телевізійних шоу", - розповідає пан Коломієць.

Сам він захоплюється танцями з юності, наразі ж відточує вміння у клубі бальних танців "Гармонія" разом з партнеркою Людмилою Сноповою. Решту часу – присвячує діяльності клубу, адже організаційних моментів тут вистачає.

Каже, прийти потанцювати може кожен, а ще, завдяки підтримці фонду "Життєлюб" для пенсіонерів організовують велопрогулянки, екскурсії, поїздки на теплоході.

Щоправда, на деякі заходи – вхід лише для членів клубу, яких наразі 35.

"Буває, всіх охочих запросити немає можливості. Адже, наприклад, взимку для спілкування нам виділяють приміщення, де більшій групі буде тісно", - пояснює Василь.

Втім, з відкриттям яскравого кіно-саду "Життєлюб" проблему частково вирішили – локація розрахована на кілька сотень людей, а раді тут усім гостям пенсійного віку. А от молоді люди можуть завітати лише в компанії літнього знайомого.

"Звичайно, якщо молода людина прийшла вперше, їй цікаво, як у нас все облаштовано, ми не будемо її проганяти. А вже на другий раз можемо запитати, чому вона без супутника пенсійного віку. За нашою задумкою, ця вимога повинна спонукати дітей та онуків проводити більше часу разом зі своїми бабусями та дідусями", - каже один з працівників благодійного фонду "Життєлюб".

Саме ця організація взялася подарувати нове життя занедбаний Зелений театр, який не працював понад 40 років і перетворити його у хаб для пенсіонерів. Щоправда, і самі життєлюби не сиділи, склавши руки.

Пенсіонери продавали солодощі та радували киян танцями, аби зібрати гроші на проект. А на фінальній стадії роботи – разом зі студентами збивали і фарбували лавки для центру дозвілля.

КРІСЛА-ГОЙДАЛКИ – ГОЛОВНИЙ ТРЕНД

Тим часом Василь Коломієць зі сцени на танцювальному майданчику запрошує гостей завітати до нового центру – на них чекає лекція про здоровий спосіб життя і показ фільму у ретрокінозалі.

Під руку з Людмилою Сноповою голова кіноклубу вирушає на локацію.

Хаб оформлений у яскравих тонах – атмосферу створюють різнокольорові абажури, автомати з газировкою, червоний ретро-стенд, на якому зображені різні тренди минулого – рахівниці, лотки для яєць, баян та посуд, який наразі здається старовинним. Додають барв мозаїка відомого столичного скульптора Костянтина Скретуцького і рослини у вазонах-смайлах від студії Лесі Патоки.

"Що це за місцина?" – цікавиться іноземець англійською, здивовано озираючись.

"Центр дозвілля для дорослих людей", – пояснюємо.

"О, дітям не можна? Саме для дорослих?" – у чоловіка загоряються очі, але скоро він йде, вочевидь не дочекавшись того, що уявив.

На лекцію зібралося близько 60 людей. Лікар Наталя Сіліна розповідає, що робити, аби уникнути депресії у літньому віці. Поради стандартні – активність, спорт, намагання робити щось нове якомога частіше.

Деякі люди йдуть – кажуть, лекція їм не цікава. Парочка грає у шахи на спеціальній локації для ігор. Натомість інші слухають уважно, і навіть цикають на сусідів, які недавно зустрілися і хочуть погомоніти.

На фільм приходить вже інша аудиторія. Темнішає і співробітники клубу збирають подушки з вільних лавок – кажуть, готуються до дощу.

Але, мабуть, найпопулярніші меблі тут – крісла-гойдалки. Тож двійко хлопців роблять паузу у прибиранні подушок і тягнуть яскраве крісло під керуванням літньої жінки.

"Так, ось тут буде чудово видно", - киває кіноманка.

Поруч – інша жінка, теж на кріслі, повільно розкачується, стежачи за сюжетом.

"В клубі вже третій раз. Була на відкритті, вчора на фільмі, і от прийшла сьогодні. Коли будуть показувати різьбу по овочам і фруктам, теж буду", - коментує 74-річна Антоніна.

На заходи жінка ходить разом з друзями. Цього разу прихопила подругу Раїсу, яка тут уперше.

"Дуже радісно, що нас не забувають. Зробили приємне місце для людей, які люблять спілкуватися. Кіно – добре, лекції – теж важливо. У житті ми багато працювали, а багатьох речей не знали. Зараз дивуєшся, скільки всього не знаємо. Зараз, наприклад, розвивається наука. А тут можна чимало всього почути", - акцентує Раїса.

На екранах пригодницький фільм про Зорро, який у радянські часи показували так часто, що колоритний герой у масці став ледь не головним суперменом епохи. Втім, гості, а їх наразі близько 50, дивляться уважно і з цікавістю.

Наступного разу клуб відкриє двері через п'ять днів, адже працює з 17.00 з п'ятниці по суботу. У анонсах на наступний тиждень – заняття йогою та пілатесом, лекції про Мерилін Монро, управління багатоквартирним будинком, концерт та зустріч з арт-терапевтом.

Простір працюватиме до жовтня або листопада, залежно від погоди. Засновники кажуть, що думають, як облаштувати центр ще й на зимовий період, але подробиць наразі не розголошують.

Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme