Сюрприз на перше квітня: Куди впаде китайська космічна станція

Китайці втратили контроль над космічною станцією Tiangong-1. За прогнозами, вона мала впасти на землю 1-го квітня. І це не жарт

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Сюрприз на перше квітня: Куди впаде кита…

Коли у 2016-му все пішло не так, китайці вирішили контрольовано підірвати своє космічне дітище, аби уламки впали в океан і нікому не нашкодили, передає Depo.ua із посиланням на Vox.com.

Втім, це не вдалося, а станція продовжила самостійний вояж космічними просторами. Наразі ж вона наближається до землі, і вже за два дні може звалитися на нашу планету.

Більша частина станції розміром з автобус має згоріти в атмосфері. Якщо небо буде безхмарним, є шанс, що із землі можна побачити щось на кшталт вогняних куль. Але кілька важких уламків таки дістануться землі.

Куди саме вони впадуть, точно спрогнозувати важко. Тим не менш, Європейська космічна агенція створила карту, де позначила зеленим зони підвищеної небезпеки.

Як бачимо, українцям навряд чи варто хвилюватися, а от самі китайці, індуси, американці та чимало інших націй наразі в небезпеці.

На особливий ризик наражаються країни та міста, які знаходяться на широті у 43 градуси. А це Нью-Йорк, Барселона, Пекін, Стамбул, Рим та Торонто. З наших регіонів є незначна вірогідність для населених пунктів Криму.

Наразі передбачена дата - 1 квітня - теж неточна. Хоча динаміка руху доволі постійна - станція пересувається зі швидкістю близько чотирьох кілометрів на добу, цитує науковців The Daily Mail.

Втішає те, що вчені оцінюють ризик того, що уламок впаде комусь на голову, як мінімальний. Вірогідність складає один до трильйона. Наприклад, шанс бути вдареним блискавкою - один до 1,4 мільйона. Також тішить можливість, що станція "вчинить" мудро і впаде в океан або ж на незаселену територію.

Історії відомий лише один випадок, коли в людину влучив уламок космічного сміття. Унікальною жертвою стала Лотті Вільямс у 1997-му - частина ракети вцілила їй у плече. Пізніше з'ясувалося, що уламок був доволі легким і рухався на невеликій швидкості.

Також у США в 1954-му у мешканку Алабами Ен Ходжес влучив шматок метеориту. Жінка відбулася гігантським синцем на животі.

А у 1979-му NASA оштрафували за те, що уламки її експериментальної станції SkyLab гупнулися між австралійськими містами. Щоправда, компенсацію призначили некосмічну - всього $400.

Ще один привід хвилюватися - токсична рідина гідразин, яка може міститися у частинах китайського пристрою. Її використовують для створення ракетного палива, а от буденному житті вона вкрай небезпечна і викликає утворення ракових пухлин.

Втім, вчені стверджують, мовляв, навколо Tiangong-1 не варто піднімати паніку хоча б тому, що біля землі циркулює понад 160 млн уламків різного походження - простір довкола планети став чимось на кшталт сміттєзвалища. Тож супутники землян під постійною загрозою. А це означає, що будь-який з них, вдарений космічного сміття, може стати потенційним джерелом небезпеки для людей.

Крім того, якщо кількість сміття збільшуватиметься, скоро залишати нашу планету, а тим паче займатися омріяним космічним туризмом, буде доволі небезпечно.

Що ж до китайського супутника, у найбільш цікавих чи то занепокоєних землян є можливість відслідковувати його переміщення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme