Не вибори, а вихідний: Як голосують українці за кордоном

У 72 країнах світу наші громадяни сьогодні обирають народних депутатів України. Враховуючи різницю в часі, в Австралії голосування вже встигло закінчитися, а в Сан-Франциско ще тільки починається

Не вибори, а вихідний: Як голосують укра…

Журналісти Depo.ua розповідають і показують, як всім світом обирали президента України.

І, судячи зі світлин з виборчих дільниць по всьому світу, того ажіотажу, що був на президентських виборах в 2019 нема і близько. Люди вирішили влаштувати собі повноцінний вихідний і на виборчі ділянки не пішли.

Голосування на закордонних виборчих дільницях проводиться з 8:00 до 20:00 за місцевим часом. Загалом кордоном для українців працюватимуть 102 виборчі дільниці у 72 країнах.

Закордонні виборчі дільниці розташовані в посольствах та консульствах України. Найбільша кількість дільниць – у Німеччині, їх там 5. По 4 – у США, Польщі, Італії. По 3 дільниці – в Канаді, Іспанії та Туреччині. На Росії всі дільниці для голосування закриті. Тому, українці, які постійно проживають на території РФ, зможуть проголосувати у посольствах України у Казахстані, Грузії та Фінляндії.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Олег Конопольський на брифінгу підкреслив, що попри невеликі черги, які спостерігаються на деяких закордонних виборчих дільницях, голосування за кордоном відбувається у штатному режимі.

Австралія

Першою проголосувала Австралія, там вибори вже закінчилися і виборчі дільниці закриті. Дільниця в Канберрі почала працювати 30 квітня о 23:00 за київським часом і вже сьогодні об 11 завершила свою роботу. Участь у виборах до Верховної Ради України взяли всього 4% усіх зареєстрованих виборців, тобто 57 громадян України.

Польща

Українці в Польщі можуть проголосувати на чотирьох виборчих дільницях – у Варшаві, Гданську, Кракові та Любліні. На виборчій дільниці у Варшаві була велика черга у 60 метрів. Перед відкриттям дільниці присутні виконали гімн України, на будівлі посольства також розміщений банер із закликом звільнити Олега Сенцова

Посол України в Польщі Андрій Дещиця демонструє, що тримає руку на пульсі

  

 

Білорусь

Тутешні українці почали виборчий процес вже традиційно виконанням гімну

Німеччина

Голосування в Німеччині триває. Нормальна явка

Франція

У Франції людей на виборчих дільницях зовсім небагато.

Італія

В Італії - велика українська діаспора, а от наскільки велика явка - дивіться самі

Туреччина

Грузія

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook