Подушки, ювелірні прикраси та сертифікат на хліб: Як цього року виглядає святкова вакханалія до Дня вчителя

У першу неділю жовтня в Україні святкують День вчителя та усіх працівників освітньої галузі 

Подушки, ювелірні прикраси та сертифікат…

Depo.ua вирішив прослідкувати, як цьогоріч відзначають це свято і що про подарунки думають батьки школярів.

З радянських часів людство було навчено суворо слідкувати за професійними святами та вітати усіх причетних. Особливою увагою та пошаною користувалися вчителі, це і не дивно, адже професія ця складна, а відповідальність – максимальна. Проте йшов час і у сучасному світі привітання з підношенням дарів почали вважатися атавізмом, адже кожна людина самостійно обирає свій шлях по життю, а отже – й професію. Ви ж не ходите вітати усіх лікарів, які траплялися на вашому життєвому шляху, з Днем лікаря, не готуєте подарунок водієві потягу чи тролейбусу в день їхнього професійного свята…

Саме тому привітання вчителів виглядає трохи не на часі, а частіше за все, схоже на підлабузництво. Мовляв Петренко привітав, ставимо "+", а Іваненко забув – тому йому буде непереливки.

В багатьох розвинутих країнах, на які Україна тепер намагається рівнятися нема звичаю вітати вчителів ані з професійним святом, ані з особистим, наприклад, з днем народженням. Раз на рік вчитель ще може прийняти букет квітів або коробку цукерок, але не більше. І це норма. Я більш, ніж впевнена, якщо б вчитель з Німеччини отримав би конверт з грошима або ювелірну прикрасу – ця справа закінчилася б викликом поліції. 

Сертифікат до Дня вчителя на покупку продуктів

Завдяки спільноті "Батьки СОС" цього року маємо декілька прикладів того, як "святе" свято - День вчителя стало маркетинговим ходом. Тобто, на нас не тільки наживаються і добре заробляють, а ще й мають нас за дурнів. Це щось на кшталт того, що у додатку одного відомого банку була реклама зі слоганом "Легко платити побори" чи щось таке. Зазначимо, що після галасу, який здійняла ця реклама, її одразу видалили. 

Але прогрес не стоїть на місці. Цього року відомий супермаркет пропонує дарувати вчителям сертифікат на купівлю продуктів. Уявіть собі. Як на мене – це принизливо. Я ще трошки можу зрозуміти подарунковий сертифікат у магазин косметики або парфумів, але ж гроші на харчі? 

 

Батьки погоджуються з жахливістю цієї пропозиції.

 

Проте супермаркет не забарився із відповіддю і пояснив, навіщо освітянам сертифікат на їжу.

"Спочивайте з миром, Ольго Леонідівно!": Іменна подушка до Дня вчителя

Здавалося б, День вчителя – почесне свято важливої професії. Але боги маркетингу можуть зіпсувати усе. Еклерами та печивом із надписом "любій вчительці" вже нікого не здивуєш, але ось ідея подарунку – подушка, – це геніально! Звісно ж, так і хочеться сказати "спіть спокійно". 

Цей допис надихнув інших користувачів мережі поділитися своїми знахідками у інтернеті, які пропонують як подарунки до Дня вчителя. 

Ювелірні прикраси та коштовні плазми: День вчителя в інтернеті

Проте усі ці вищезазначені подарунки відпочивають поряд із цими пропозиціями. Я, якщо чесно, була здивована тим фактом, що вже багато років деякі вчителі отримують до свят не прості гроші у конверті, а сертифікати на покупку ювелірних виробів! На підтвердження – реклама з інтернету. Як то кажуть, є попит, є і пропозиція.

Проте ювелірні прикраси це не межа мрій. Телевізор, модна плазма, смартфон – ось, які ідеї для подарунків вчителям підкидає інтернет та боги маркетингу.

День вчителя: Думка вчителів та батьків школярів

Наприклад, засновниця ГО "Батьки СОС" Олена Парфьонова пропонує взяти себе у руки і нічого не дарувати вчителям. Проте, як бачимо з коментарів, така ініціатива подобається не всім.

Хто б міг подумати, що День вчителя, 8 березня та Новий рік додає клопоту не тільки батькам школярів, а й самим освітянам. Дехто з них навіть кличуть День вчителя – "святим" святом. Тілько но уявіть, вчитель зі своєю скромною зарплатнею має ще обдаровувати своїх колег. Що це за іспанський сором?

А деякі молоді та недосвідчені батьки школярів боязко цікавляться у "бувалих" батьків, що і як краще дарувати вчителю.

Післямова. Звісно ж, дарувати чи не дарувати – це ваш вибір. Стадна участь у здаванні грошей у на "конверт" чи ювелірну прикрасу скидається на якусь сакральну жертву, що, насправді, не має особливого значення. Головне у подарунку – увага, індивідуальність, а вищезазначені подарунки зовсім не схожі на особливий підхід до важливої людини.

Повірте, якщо ви хочете підкреслити особливе ставлення до людини, яка проводить з вашою дитиною більше часу, ніж ви, будьте чуйною людиною, яка поважає вчителя: не запізнюйтеся на уроки, вчіть дитину поважати працю вчителя, беріть активну участь у шкільному житті. Не потрібно підкреслювати дорогими подарунками чи грошима своє ставлення до педагога. Листівка, зроблена вашою дитиною, підписана добрими словами, буде найкращим подарунком для нормального, вихованого не у традиціях СРСР, викладача. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook