Світовий конгрес українців хоче бачити спостерігачів ОБСЄ в Криму

Світовий конгрес українців (СКУ) продовжує свої зусилля із висвітлення тяжкого становища кримських татар у незаконно анексованому Росією Криму, та закликає до розгортання моніторингової місії ОБСЄ на півострові

Про це у День пам'яті жертв депортації кримських татар (18 травня) заявив президент СКУ Євген Чолій, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

Він наголосив, що "20-мільйонна українська діаспора приєднуються до кримських татар по всьому світу у вшануванні 74-ї річниці їх депортації з Криму".

"Світовий конгрес українців продовжує свої зусилля із висвітленні тяжкого становища кримських татар у окупованому Криму, закликаючи до розгортання моніторингової місії ОБСЄ в Криму, з метою зменшення кількості порушень прав людини та запобігання ізоляції мешканців півострова від Заходу", - додав президент СКУ.

Чолій зазначив також, що день, коли ми вшановуємо жертв геноциду кримськотатарського народу, повинен нагадувати про крихкість прав людини і посилити "рішучість міжнародної спільноти зміцнити зусилля, спрямовані на якнайшвидше забезпечення виведення іноземних військ з Кримського півострова та звільнення всіх незаконно затриманих Росією політичних в'язнів".

Довідка: День пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму відзначається 18 травня щороку. У цей день в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна