Світова продовольча програма: Що відомо про лауреата Премії миру

9 жовтня Нобелівський комітет визначився з тим, хто отримає Премію миру. Цьогоріч на цю премію претендувало 211 осіб й 107 організацій. Переконливу перемогу отримала Світова продовольча програма

Світова продовольча програма: Що відомо…

Depo.ua розкаже більш докладно про цю програму.

За що вручають Нобелівську премію миру

Згідно з заповітом Альфреда Нобеля, Премія миру присуджується "особі, яка досягла найбільших успіхів, або зробила більше за інших у справі згуртування народів і скорочення чисельності діючих армій, а також за проведення мирних конгресів і привернення до них уваги".

Зазначимо, що у 2020 році була рекордна кількість кандидатів – 318 осіб й організацій. 

Цього року премія проходить онлайн, а зібрати усіх лауреатів Нобелівський комітет збирається у наступному, 2021-му році, коли пандемія коронавірусу піде на спад. 

Що відомо про Міжнародну продовольчу програму

United Nations World Food Programme або Світова продовольча програма – це одна із програм ООН, яка охоплює найбільший напрямок гуманітарної допомоги у світі – харчової допомоги. Протягом року ця компанія забезпечує їжею щонайменше 90 мільйонів людей з усього світу, серед яких майже 60 мільйонів – це діти, найбільш незахищений прошарок людства. 

Свій початок діяльності СПП бере від 1963-го року. Керівництво програмою здійснюють 36 країн-членів ООН, які входять до Виконавчої комісії цієї організації. 

Наразі виконавчим директором СПП є Джозеф Ширан, якого було призначено Генсеком ООН терміном на п'ять років.

Штаб-квартира СПП знаходиться в Римі. Програма має понад 80 відділень по всьому світу, мета яких – забезпечити людей, які потребують харчів. 

Головні цілі та завдання Світової продовольчої програми

Звісно ж, головна задача організації – подолати голод, проте є й інші:

  • порятунок людей у стані надзвичайних ситуацій
  • поліпшити рівень життя й забезпечення харчами у найкритичніші часи життя людей, які мають у цьому необхідність
  • допомога людям, які зневірилися, надання фундаменту для того, аби заохотити людство працювати та самостійно забезпечувати себе їжею
  • боротьба з дитячою смертністю
  • поліпшення матеріального добробуту 

Хто фінансує СПП

Світова продовольча програма отримує гроші від урядів країн, так званих донорів, серед яких великі корпорації та приватні особи. Наприклад, станом на 2014-й організація отримала 5.4 млрд доларів пожертвувань. 

Усі грошійдуть на допомогу людству та на утримання організації, яка здійснює розподілення коштів. 

Роль і діяльність СПП в України

З 2014-го року Світова продовольча програма здійснює свою діяльність на Сході України, де триває війна. СПП здійснює допомогу найбільш вразливим групам населення Донбасу, яке опинилося в критичних умовах. Серед видів допомоги не тільки пайки з їжею, а й готівка та ваучери на продукти. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme