Свідки підтвердили, що українець Карпюк доглядав за мамою, а не воював у Чечні

У Верховному судді Чечні в Грозному свідки підтвердили, що український політв'язень Микола Карпюк, обвинувачуваний "російським правосуддям", у березні 1995 року доглядав за мамою, а не воював у Чечні
Depo.Життя
11 квітня 2016 23:36
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила експертка Центру громадянських свобод Марія Томак, передає depo.ua.

"Сьогодні у грозненському суді відбувся допити ще двох свідків захисту, які ризикнули поїхати до Чечні. Це родички Миколи Карпюка: племінниця Оксана та її мама, дружина брата Миколи - пані Валентина", - написала Томак.

За словами адвоката Карпюка Докки Іцлаєва, вони розповідали про свої спогади останнього період життя мами Миколи Карпюка (вересень 1994 - березень 1995), який вона прожила у підозрюваного в помешканні, за кілька днів до смерті (18 березня 1995 р.) її перевезли назад до її рідного села Великий Житин, де вона померла 20 березня.

Увесь цей час обвинувачуваний Карпюк був поруч із нею, шукав лікарів та ліки. Після смерті матері - Карпюк займався її похороном разом із іншими членами родини.

"Це добре (з деталями, притаманними, мабуть, тільки "жіночій" пам'яті - хто що купував для поминок, хто що готував, хто що казав, хто як на похоронах плакав) пам'ятає дружина брата Миколи Валентина та її донька Оксана, якій на той час було 13 років", - додала правозахисниця.

Нагадаємо, у справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в "участі в банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. 4 квітня адвокат Ілля Новіков повідомив, на  Клиха додатково завели справу про образу посадової особи.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя