Супрун радить, як не підхопити сказ, якщо вас вкусила тварина

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала українцям як уберегтися від сказу, якщо їх вкусила хвора тварина

Про це вона розповіла на сторінці у Facebook, повідомляє Depo.ua.

"Запам'ятайте, що після укусу не треба чекати симптомів! Збережіть собі ці правила. Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це - пряма загроза заразитися", - написала Супрун.

За її словами, необхідно негайно та ретельно промити уражене місце великою кількістю води з милом; дезінфікувати рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду (перекис водню не допоможе); звернутися до найближчого медзакладу.

"Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов'язково мають зробити щеплення вакциною, які є в усіх областях України. Наявність можна перевірити за посиланням - https://goo.gl/dJ4A3v", - додала очільниця МОЗ.

Вона також підкреслила, що за можливості також необхідно звернутися до ветеринарної служби з твариною, щодо якої є підозра на хворобу - сказ, яка вкусила, та провести дослідження цієї тварини.

За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду.

Крім цього, Супрун поінформувала, що потрібно робити, щоб запобігти захворюванню на сказ, зокрема завжди вакцинувати від сказу домашніх тварин (собак та котів); зробити профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов'язана з ризиком зараження, приміром, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, які мають контакт з тваринами.

"Пам'ятайте, що при укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Щеплення проти правця доступні в державних комунальних закладах", - додала вона.

Вона наголосила, що людям вірус сказу зазвичай передається при укусі заражених тварин, при чому у 99% випадків джерело інфікування - собаки.

"Сказ - завжди смертельний. Проте правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися", - уточнила Супрун.

За її словами, МОЗ закупило і передало в регіони понад 39 тисяч доз вакцин для профілактики сказу. Ці вакцини вироблені у Франції, мають сертифікат якості GMP та є прекваліфікованими ВООЗ. Їх використовують для вакцинації людей, якщо є підозра, що тварина може бути заражена збудником сказу.

Як зазначила Супрун, у регіонах також наявні препарати - антирабічні імуноглобуліни/сироватки. Це препарати, що вводяться разом з вакциною проти сказу, якщо є підтвердження, що тварина заражена вірусом.

"Як гуманітарна допомога в Україні наявні 14 060 доз антирабічних імуноглобулінів (станом на 1 липня). Україна також цьогоріч вперше буде закуповувати ці препарати на державному рівні", - додала очільниця МОЗ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна