Супрун пояснила, як жити з новим законом про секс

Розширення понять "сексуальне насильство" і "зґвалтування" у Кримінальному кодексі дуже важливе, зокрема, у контексті запобігання насильству у сім'ї

Про це написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook, інформує Depo.ua.

"Просте поняття "згода на секс" викликало стільки побоювань про масові надумані звинувачення у насильстві. Бурхливі дискусії у соцмережах та панічні заголовки у деяких ЗМІ продемонстрували, як на перший погляд прості істини викликають дуже багато запитань у суспільстві. Найгірше, що подібні непорозуміння між партнерами і можуть призводити до жахливих наслідків, зокрема насильства у сім'ї. Щоби запобігти цьому – маємо відкрито говорити на тему сексу та дуже чітко розуміти одне одного, коли йдеться про будь-які дії щодо нашого тіла", – переконана керівник МОЗ.

Вона роз'яснила, що відтепер сексуальним насильством вважається і вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов'язаних із проникненням у тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи. Раніше ж закон визначав сексуальне насильство як примус до статевих зносин силою або шантажем, або ж якщо особа була в безпорадному стані.

"Важливо, що тепер насильники будуть винні у тому, що вони не отримали не тільки однозначної конкретної згоди на секс, а й на будь-які принизливі дії стосовно жертви", – наголосила Супрун.

За її словами, оновлення поняття "зґвалтування" полягає в тому, що відтині ним вважатимуться "дії сексуального характеру, пов'язані з проникненням у тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи".

Нагадаємо, 11 січня в Україні почали діяти зміни до Кримінального кодексу про обов'язкову згоду на секс.

Читайте також: Новий закон про секс: Що змінюється з 11 січня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна