Супрун повчає українців, як правильно пити каву

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун поділилася рекомендаціями Європейського відомства з безпеки харчових продуктів щодо вживання кави

Рекоендації вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua з посиланням на Depo.ua.

За її словами, для отримання позитивних ефектів від цього напою, необхідно у першу чергу стежити за кількістю і часом споживання.

"Європейське відомство по безпеці харчових продуктів (European Food Safety Authority) у 2015 році офіційно рекомендувало споживати не більше 400 мг кофеїну на день, і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. В одному американо - 154 мг кофеїну, а в одному еспресо - 77 мг", - розповіла в.о. міністра.

При цьому вона зазначає, що універсальної поради бути не може, і кожна людина має власну чутливість до кофеїну.

Крім цього, є генетична схильність відчувати тривожність через споживання кофеїну, а у завзятих кавоманів може розвинутися нечутливість до його дії.

"Не варто пити каву взагалі або перевищувати дозу більше 1-2 чашки на день, якщо після неї у вас відчутно прискорюється серцебиття, потіють долоні, виникає біль у шлунку або печінці, погіршується сон і виникає почуття тривоги", - радить Супрун.

Обмежити вживання кави слід також вагітним, літнім людям, особам з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту, порушеннями сну і у стані сильного стресу.

У той же час Супрун попереджає, що якщо ви припинили пити каву, то можете відчувати головний біль, втому і стати дратівливими.

Такі симптоми є наслідком того, що мозок занадто звик до кави, і став більш схильним до гальмування, ніж до збудження.

"Кофеїн діє як стимулятор нервової системи. Він блокує аденозинові рецептори, які гальмують збудження у міру того, як ми втомлюємося. Є кава - порушенню нервової системи ніщо не заважає. Але чим більше ми звикаємо до кави, тим більше маємо аденозинових рецепторів. І тим важче їх всі заблокувати кофеїном - кава "не діє", - застерігає керівник МОЗ.

При цьому неприємні постефекти через деякий час після відмови від кави зникають.

"Якщо вам потрібно працювати всю ніч, то спробуйте випити кави і відразу подрімати 15-20 хвилин. Відпочинок зменшить кількість аденозинових рецепторів у мозку, і каві буде простіше вас підбадьорити, не заподіявши шкоди", - додала Супрун.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme