Супрун дала "інструкцію" для розпізнавання підроблених ліків

Лікарські препарати, що не дають ефекту або й погіршують самопочуття пацієнта, можуть бути підроблені, про це слід обов'язково повідомити вашого лікаря

Про це написала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун у Facebook, інформує Depo.ua.

"Ліки, які ви приймаєте, не дають ефекту, хоча раніше допомагали? Одна з можливих причин — це підробка. ВООЗ зазначає, що фальсифікована медична продукція зустрічається серед препаратів усіх основних терапевтичних категорій. Об'єктом для фальсифікації можуть стати як генерики, так і оригінальні препарати. Це можуть бути як дуже дорогі ліки проти раку, так і звичайні знеболювальні", - написала Супрун.

Вона дала кілька рекомендацій, що допоможуть виявити фальсифіковані лікарські засоби.

"Поради ВООЗ і Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками: уважно роздивіться упаковку — чи є будь-які пошкодження або помилки в тексті. Перевірте, чи збігаються дати виготовлення та закінчення терміну придатності, вказані на зовнішній упаковці, з датами, які вказані на первинній упаковці. Оцінити зовнішній вигляд препарату, його цілісність та перевірити, чи має він нехарактерний колір або запах", - написала Супрун.

Вона закликала за найменших підозр щодо якості препарату чи небажаній реакції на прийом препарату показати його вашому лікарю.

"Обов'язково повідомляйте про підозрілу медичну продукцію в державні органи — Держлікслужбу і Державний експертний центр МОЗ України. На сайтах цих служб є електронні форми, які потрібно заповнити, якщо ви підозрюєте, що препарат — фальшивка або у ліків відсутній терапевтичний ефект або наявні побічні реакції. У анкетах вказуєте звичайні дані про ліки: назву, номер серії, виробника тощо. Важливо чітко описати всі фактори, які вас турбують, у спеціальних полях", - наголосила Супрун.

За її словами, це допоможе фахівцям зробити докладний аналіз препарату та оперативно відреагувати.

"Ваше звернення обов'язково розглянуть фахівці, а за потреби проведуть лабораторне дослідження. Якщо підозра про фальсифікат підтвердиться, обіг даної серії лікарських засобів на території України заборонять. Кожне ваше повідомлення про підозрілі препарати — це внесок в боротьбу з підробкою медичних засобів та захист здоров'я і життя людей", - зазначили Супрун.

Вона закликала українців вживати лікарські засоби лише за приписом лікаря.

"Якщо ви приймаєте лікарський засіб відповідно до інструкції, але ніякого ефекту не відчуваєте чи самопочуття погіршилося, необхідно терміново повідомити про це вашого лікаря. Коли купуєте медичні препарати, уникайте замовлень через інтернет", - наголосила в.о. міністра.

За її словами, проблема підробки ліків стосується всіх країн, з будь-яким рівнем доходу, але особливо гостро її відчуваються мешканці з ослабленими системами охорони здоров'я.

"Часто люди наражають себе на небезпеку самі — займаючись самолікуванням, замовляють ліки на веб-сайтах, які безконтрольно розповсюджують підробки. Іноді фальсифіковані препарати дуже складно відрізнити. Але в більшості випадків це можливо", - запевнила посадовиця.

Нагадаємо, МОЗ України затвердило новий перелік препаратів програми "Доступні ліки". Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безоплатних препарати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна