Суперспалах на Сонці знищить все живе, - вчені

На Сонці може відбутися суперспалах, який призведе до знищення більшості живих організмів на Землі
Depo.Життя
25 березня 2016 15:15
ФОТО: depo.ua

Таке припущення висловили вчені з Данії, Бельгії, Китаю та Італії у своїй статті, опублікованій в журналі Nature Communications, повідомляє depo.ua з посиланням на ТСН.

Учені спостерігали за активністю 5648 сонцеподібних зірок. У 48 з них вони зареєстрували суперспалахи. Крім того, щонайменше чотири зірки (KIC 8493735, KIC 9025370, KIC 8552540 та KIC 8396230) мали майже ідентичне магнітне поле (або трохи менше за активністю) з сонячним.

Саме це й наштовхнуло астрофізиків на припущення, що спалахи на Сонці та суперспалахи на інших зірках мають однакову природу. До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши дані, отримані космічним телескопом Kepler, і так само ще раз підтверджені за допомогою найбільшого в світі спектрального телескопа LAMOST (Large Sky Area Multi-Object Fibre Spectroscopic Telescope).

Зазначимо, після потужних спалахів на Сонці в космос потрапляє величезна кількість енергії. За кілька хвилин у Всесвіт викидається до трильйона мегатонн енергії в тротиловому еквіваленті. А потужність суперспалахів досліджених зірок перевищує сонячні в десятки тисяч разів.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя