Суд Києва не дозволив самовідвід присяжних у справі екс-"беркутівців"

Судді Святошинського районного суду Києва не задовольнили заяву присяжних у справі колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут" про самовідвід
Depo.Життя
27 травня 2016 13:53
ФОТО: depo.ua

Головуючий суддя Сергій Дячук заявив, що малий розмір грошової винагороди присяжним не є підставою для самовідводу, передає depo.ua з посиланням на "УНІАН".

Суддя висловив сподівання, що влада дослухається до проблеми низької оплати праці присяжних та оцінюватиме її на рівні з професійними суддями.

Після оголошення рішення суд продовжив засідання, почавши вивчення матеріалів справи.

Головуючий суддя також зазначив, що до вересня розгляд справи проходитиме за графіком два засідання на тиждень.

Нагадаємо, 17 травня п’ятьом екс-бійцям столичного спецпідроділу "Беркут" почали зачитувати обвинувальний акт. Він містить два томи по 220 і 163 сторінки кожен.

Екс-бійцям Сергію Тамтурі, Олександру Маринченку, Павлу Аброськіну, Сергію Зінченку та екс-заступнику командира київського полку "Беркута" Олегу Янішевському інкримінують вбивство 48 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Також їх звинувачують у пораненні 80 людей, вчиненні терористичного акту і перешкоджанні права на мирні зібрання та протести.

У свою чергу, адвокати не погоджуються із таким обвинувальним актом. Вони кажуть, що під час ранкових подій 20 лютого на Інститутській спецрота "Беркуту" відступала від Жовтневого палацу угору, тому "ніяк не планувала терористичного акту".

Також у справі Майдану назвали ще 18 беркутівців із "Чорної роти".

24 травня п'ятеро присяжних у справі екс-"беркутівців" заявили самовідвід. Вони пояснили своє рішення малою винагородою, яка становить від 40 до 60 грн за одне судове засідання. Також присяжні заявили про відсутність компенсації за проїзд Києвом до Святошинського райсуду.

Якби суд задовольнив самовідвід присяжних, це означало б розгляд справи спочатку.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя