Суд над Меджлісом в окупованому Криму продовжиться 25 квітня

Наступне засідання суду у справі про заборону Меджлісу кримськотатарського народу призначено на 25 квітня 2016 року
Depo.Життя
15 квітня 2016 15:37
ФОТО: depo.ua

В ході сьогоднішнього засідання суд максимально відмовлявся від залучення до справи доказів, які доводять надуманість обвинувачень в "екстремістській діяльності Меджлісу".

Про це повідомляє кримське агентство "Аргументи тижня - Крим", що проводить текстову онлайн-трансляцію із залу суду, передає depo.ua.

Адвокати відповідачів заявили про необхідність залучення до справи документів і резолюцій, прийнятих Генеральною асамблеєю ООН, у зв'язку з тим, що вони дають визначення кримських татар як корінного народу.

Суд вважає, що визначення кримських татар як корінного народу Криму "не є предметом розгляду засідання", на що позивач відповів, що "в документах йдеться про права корінних народів і їх взаємодію з представницькими органами в міжнародному просторі".

Крім того, визначення в документах пояснюють, "чому Меджліс не легалізований у російському законодавстві".

Незважаючи на протести представників "прокуратури", "мін'юсту" і "рескомнацу", суд частково задовольнив клопотання захисту Меджлісу, залучивши до справи лише деякі матеріали Генеральної асамблеї ООН.

Одночасно, суд відмовив у клопотанні відповідача про залучення до судового розгляду нових осіб, зокрема голови ЦВК Курултаю Заїра Смедляєва і "голови" так званого рескомнацу Заура Смирнова, які могли б дати "вичерпні пояснення щодо спірних питань".

Крім того, адвокати відповідача клопотали про повторну лінгвістичну експертизу документів Меджлісу незалежними експертами, аргументуючи тим, що у наданих документах суду не зазначено ні досвід, ні кваліфікація експерта, ні навіть пояснення, в якій саме галузі він експерт".

Проте, суд відхилив дане клопотання, але пішов назустріч "прокуратурі", яка настояла на приєднання до справи судової лінгвістичної експертизи заяв голови Меджлісу Рефата Чубарова і ряду документів, які, на думку позивача, "підтверджують екстремістську спрямованість діяльності Меджлісу".

Для ознайомлення з новими, долученими до справи матеріалами, а також у зв'язку з відсутністю в Криму "основного фігуранта справи" Нарімана Джелялова, судове засідання перенесли на 25 квітня на 9.30.

Нагадаємо, що 15 квітня о 10.03 відкрилося чергове засідання суду за позовом "прокуратури" Криму, що вимагає заборони Меджлісу кримськотатарського народу і визнання його екстремістською організацією. 13 квітня так званим прокурором Криму було винесено рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя