У Медведчука вважають, що Стус був запрограмований на отримання відповідного вироку

У скандального політика відреагували на те, що з фільму "Стус" прибрали сцену суду
 

Про це йдеться в офіційній заяві адвоката Медведчука Ігоря Кириленка повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт "Український вибір".

Зокрема Кириленко зазначає, що за життя Василь Стус, як і безпосередньо в судовому процесі в 1980 році, не приховував, що він завжди виступав і виступатиме проти радянського ладу і радянської влади. "Своїми діями і заявами Василь Стус відкрито демонстрував свою боротьбу проти існуючого тоді Радянського Союзу - радянського політичного, суспільного і державного ладу", - йдеться в заяві.

Адвокат кума Путіна вважає, що якби Стус не займав тоді таку негативну позицію щодо СРСР, то його зараз ніхто не визнавав би борцем за незалежність України.

"Стус мав такі переконання і здійснював дії, які підпадали під норми Кримінального кодексу УРСР. Будь-яка людина, яка залучалася по тій же 62-ій статті Кримінального кодексу УРСР, вважалася "ворогом радянської влади" і була спочатку, з моменту свого арешту, запрограмована на отримання відповідного вироку і практично заздалегідь відомого терміну відбування покарання. Тому роль адвоката, якого сама держава примусово залучала для участі в подібних справах, була незавидна і не мала суттєвого значення в заздалегідь відомому вироку", - йдеться в заяві.

"Особа, що притягалася по 62-ій статті КК УРСР, отримувала свій термін незалежно від ролі адвоката в його справі. Будь-який радянський адвокат, який жив і працював в СРСР, максимум що міг зробити, так це спробувати хоч трохи пом'якшити вирок, але це виходило вкрай рідко", - наголошує адвокат Медведчука.

Нагадаємо, з фільму "Стус" чомусь прибрали сцени з Віктором Медведчуком.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна